Advert

Muhtarlar ne istiyor?

En çok o konuda sorun yaşıyorlar

Muhtarlar ne istiyor?

MHP İl Başkanlığı’nın düzenlediği programda yer alan Muhtarlar Deneği Başkanı Gürbüz Demir, karşı karşıya kaldıkları bazı sorunlar için çözüm beklediklerini söyledi.
Program sonrası Gündoğumu’na konuşan Demir, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın bize sözü var, sözünü tutacağından da eminiz muhtarlara görev süresi içerisinde verilen silahların görev bitiminde yine muhtarlarda kalmasını istiyoruz’ dedi.
Hazineye ait köylerde yer alan arazilerinin satışı ile ilgili belirlenen fiyatı fazla bulduklarını belirten Demir, ‘Köylü yıllarca atıl durumda bulunan o toprakları ekmiş, biçmiş, verimli hale getirmiş, Şimdi ise Milli Emlak tarafından belirlenen kriterlere göre defterdarlığımız hazineye ait yerleri satışa çıkarıyor ya da satıyor oysa köylünün bu toprağı alacak ne gücü nede bir başka imkânı var, biz bu toprakların köylülere bedelsiz verilmesini bekliyoruz’ diye konuştu.
Muhtarlar Derneği Başkanı Demir, özellikle ikametgâh değişiminde yaşanan bazı sıkıntılara da değinirken, muhtarların vatandaş ile karşı karşıya bırakıldığını hatta vatandaşa gelen cezalar yüzünden muhtarların zor durumda bırakıldığını söyleyerek konunun çözümü noktasında ilgili makamlardan anlayış beklediklerini sözlerine ekledi.

 

gürbüz demir muhtarlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...