Advert

Gramaj mı eksildi? tasarruf mu?

Ekmekte yeni dönem

Gramaj mı eksildi? tasarruf mu?

Tozduman ülke gündeminin arasına sıkışan ekmekte tasarruf denilerek yapılan gramaj düşümü kafaları karıştırdı. Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Lütfü Kılıç, bu soruya yanıt verdi.
Kılıç, ‘Ekmekte genel olarak herhangi bir gramaj düşümü yoktur. Ancak il gıda tarım havyancılık müdürlüğünün uygulamakta olduğu kodeks kuralına 50 gramdan az olmamak şartıyla gramajına göre düşüm de yapılabiliniyor. Gümüşhane’de henüz gramaj düşümü ile ilgili bir durum da söz konusu değildir’ dedi.
Kılıç, ‘Örneğin 1 kilogram yaş hamurun ortalama 750 ila 850 grama kadar düşebildiğini örnek verecek olursak bu uygulamanın normal görüleceği de anlaşılacaktır’ dedi.
Ekmeğe zam olup olmayacağı yönündeki soruya ise Kılıç, ‘Girdi fiyatları, maliyetler ve diğer giderler düşünüldüğünde İlgili birimler valiliğimiz tabi ki gelen isteklere göre bir ayarlama yapabilir, bu değerlendirilir henüz böyle bir durum yok’ diye konuştu.
Gümüşhane’de halen yürürlükte olan ekmek fiyatları ise şöyle: 400 gram ekmek 1.5 TL, 550 gram ekmek 2 TL, 800 gram ekmek 3 TL, 1500 gram ekmek 5 TL

 

lütfü kılıç ekmek gramaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde