Advert

Bize yakışan

Kelkitli bilir. Yiğidin harman olduğu yerdir

Bize yakışan

Kelkit Hürriyetspor’un Artvin’de uğradığı saldırının hiç ama hiçbir izahı olamaz. Sporun diline yakışmaz, spor ahlakıyla kıyaslanamaz, anılamaz.

Bu ülkenin her karış toprağında Artvin’linin de, Kelkitli’nin de hakları, kardeşliği, birlikteliği sevgisi aynıdır biz böyle düşünüyoruz.

Geçtiğimiz hafta sonu Artvin’de yaşanan olaylardan sonra daha doğrusunu söylemek gerekirse Kelkit cephesinin uğradığı saldırı gerçekten büyük bir tepki topladı. Ve hatta yaşanan olaylar karşısında Hopa ileri gelenlerinin makamlarının tutumu da eleştirilmişti.

Bu sözlerimizin altına istediğinizi doldurabilirsiniz hakikaten bu olayı izah etmek çok zor. Kelkit Hürriyetspor’u Allah korudu, büyük bir olay atlatıldı…

 

Buraya bi nokta koyarak müsaade ederseniz Kelkit Hürriyetspor’un antrenörü Sayın Umut Öztekin’in sayfamızda da yer alan sözlerine kulak verilmesini istiyoruz.

Diyor ki Umut hoca; ‘yanlış yanlışla düzeltilirse yanlış olur’.

İşte spor adamı dediğimiz budur, bakınız hemen hislerinizin dozuna kapılıp belki bu cümlelerden sonra tepki göstereceksiniz ne ki tahminen mart ya da nisan ayına denk gelecek Artvin Hopa Kelkit Hürriyetspor karşılaşması öncesi önceden uyarmakta sorumluluk duygumuz içerisinde yer aldığını hissediyoruz.

 

Kuşkusuz Kelkit’te oynanacak olan ve şampiyonluğun belki de düğümünü çözecek müsabakada Gümüşhanelilerin, Kelkitlilerin sakin, sportmence ve Gümüşhane insanına yakışır bir şekilde hareket edeceğinden şüphemiz yoktur. 

Bize yakışan da budur, ‘ne yani unutalım mı’! ??? diyen mutlaka olacaktır, elbette o gün yaşanılanların unutulması mümkün değildir yine vurgulayalım Umut hoca tartışmalara nokta koyan sözcüğü mükemmel bir biçimde sarfetmiştir.

Hiç eğip bükmeden Artvin Hopa’da evsahibi seyircinin hareketi yanlıştır bunu tartışmıyoruz bile unutulmamalıdır ki, Kelkit’teki müsabakada aynı tavrı biz ortaya koyarsak Allah korusun böyle bi şeyi düşünmüyoruz bile haklı olduğumuz dava da haksız duruma düşeceğimizide unutmamalıyız.

Öncelikle Artvin Hopaspor’u önce burada güzel bir skorla devirerek sonra misafir gibi ağırlayarak bu olaylara karşıt en iyi cevabı verecek olduğumuzu çok iyi analiz etmeliyiz...

Kelkit insanına, sporcusuna yakışan da budur. İtidalli olunması sahidir, tartışılmamalıdır bile başta çok değerli yöneticilerimize büyük iş daha şimdiden düşmektedir.

Yaşanılanların kötü bir rüya olarak adlandırılması ve bir daha olmamasını temenni ederek unutulması bize yakışan bir tavır olacaktır.

Son olarak biz Kelkit Hürriyetspor’a inanıyoruz. Yöneticisine, sporcusuna, halkına yediden yetmişe insanına güveniyoruz en önemlisi bizden uzaklaştırılmak istenen şampiyonluğu ne olursa olsun söke söke alacağımızı yürekten haykırıyoruz.. Bir kez daha hepimize geçmiş olsun..

 

kelkit hürriyetspor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
CENGİZHAN     2017-11-16 Aynen katılıyorum,çok doğru tespitler
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan