Advert

Önemli ziyaretten notlar

Gündoğumu diyor ki..

Önemli ziyaretten notlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üç yıl aradan sonra gerçekleştirdikleri Gümüşhane ziyareti kuşkusuz çok büyük önem arz etmektedir.
Siyasetçi kimliğini bir kenara bırakırsak devletin en tepesindeki bir isim olarak öncelikle Gümüşhane’ye övgü dolu sözlerle vurgu yapması bu şehre verdiği değerin bir başka anlatımıdır.
Ziyaretten, şehirden ayrılmasına kadar Cumhurbaşkanına, Gümüşhane’nin gösterdiği yakın ilgi, saygı ve coşku kayda değerdir.
Partili Cumhurbaşkanı olarak kendi kadrolarına verdiği mesajı bir kenarda tutarsak Gümüşhane’ye vermiş olduğu mesajlar nettir. Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nden söz ederek konuşmasına başlaması, Mahmut Oltan Sungurlu ve Lütfi Doğan isimlerine satır aralarında yer vermesi bu şehirle ilgili olarak Sayın Cumhurbaşkanının taşıdığı olumlu izlerin birer göstergesidir.
Konuşmalarında vurguladığı en önemli husus elbette havalimanı olmuştur. Gümüşhane’nin yıllardır beklediği havalimanı konusunda sayın Erdoğan’ın 2019 sözü projeyi, bu çok çok önemli yatırımın nihayetlenmesi adına süreci hızlandıracaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte başta Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık olmak üzere kabinenin önemli isimleri Sayın Canikli, Sayın Ağbal, Sayın Arslan, Sayın Soylu gibi ağır topların Cumhurbaşkanını Gümüşhane’den takip etmeleri ayrıca dikkatle değerlendirilmesi gereken bir konudur.
Üniversiteye ayrı bir parantez açması, elma bahçelerini unutmaması, şehrin bir başka önemli yatırımı olan hastane ile ilgili verdiği bilgiler, yükseköğrenim gören öğrencilerin artık sorun olmaktan çıkacak yurt sorunu ile ilgili ayrıntılı ifadeleri bu konulara vurgu yapması Sayın Cumhurbaşkanının Gümüşhane şehrine bir başka pencereden baktığının da en derin izlerini taşımaktadır.
Sayın Cumhurbaşkanının sadece tren yolu projesi noktasında konuşmalarında herhangi bir açıklama da bulunmaması ‘acaba’ sorusunu gündeme getirmiştir? Bu konu ile ilgili olarak gereken bilgiler sayın Cumhurbaşkanına arzedilmemişmidir? Bu sorunun yanıtı da önümüzdeki dönemde inanıyoruz ki, belli olacaktır
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın il kongresinde yaptığı konuşma sırasında Gümüşhane’nin o ünlü türküsüne değinerek salonu coşturması ziyaretin bize göre en keyifli dakikalarını not ettirmiştir.
Ve elbette daha çok büyüyen gelişme göstermesi için Gümüşhane adına verdiği mesajlar gündemde yerini, almıştır. Şehrin mimarisine dönük yerel yönetimden istediği ihmal edilmemesi gerekir ikazı da yine söyleyelim Gümüşhane’yi çok önemsediğinin bir göstergesidir.
Üniversitesi ve havalimanı ile yine vurgulamak gerekirse 2019’da tamamlamak üzere devasa bir çalışma ile yürütülen Zigana Tüneli’nin tamamlanacak olması da Gümüşhane için gelecek dönemin en güçlü adımlarını taşımaktadır.
Son olarak güçlü Türkiye’nin güçlü bir şehri olması adına Gümüşhane bu ziyaretle bir kez daha moral kazanmıştır. 

 

cumhurbaşkanı erdoğan gümüşhane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde