Advert

Gümüşhane eğitime önem veren bir il

Vali Memiş’e Öğretmenler Günü Ziyareti

Gümüşhane eğitime önem veren bir il

İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, beraberinde öğretmenlerden oluşan bir heyetle birlikte 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Gümüşhane Valisi Okay Memiş’e ziyarette bulundu.
 
Valilik makamında gerçekleşen ziyarette, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ederek, günün anısına konuklarına hediye takdiminde bulunan Vali Memiş, kendisinin de bir öğretmen çocuğu olduğunu kaydederek, “ Babam iyi ve idealist bir öğretmendi. Zaten o ideali biz onun yaşantısında görüp, örnek alıyorduk. Öğretmenlik gerçekten fedakârlık ve özveri isteyen çok değerli bir meslek. Türkiye hakikaten gelişim gösteriyor, bunda öğretmen camiasının çok büyük emeği var. Gümüşhane eğitime önem veren bir il. Halkı önem veriyor. Bu, bizim çok ciddi bir zenginliğimiz. Sınavlarda başarılı durumdayız. Ekstradan uyguladığımız kodlama gibi DynED projelerimiz var, daha da iyiye gitmeliyiz.
 
Temel amacımız iyi insanlar yetiştirmek. Topluma ve insanlara duyarlı kâinatın bir parçası olduğu bilinciyle büyüyen insanlar. Sadece diğer insanlara değil canlıya, bitkiye, ağaca duyarlı, hayvanlara duyarlı, milli ve manevi değerlerine sahip ve bir o kadar da bilimsel değerlere sahip, teknolojiyi sadece kullanan değil aynı zaman da üretebilen nesiller yetiştirmek bizim görevimiz.  Şehit olan öğretmelerimiz var onlara Allah’tan rahmet diliyorum özellikle Necmettin Yılmaz kardeşimiz bizi gerçekten derin üzüntüye boğdu. Tek suçu o sırada o karayolundan geçmek olan bir öğretmeni terör örgütü şehit etti. Ona ve bütün diğer şehit öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

okay memiş öğretmenler günü ziyareti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde