Advert

Sayın rektörden açıklama bekliyoruz

Sezai Köprülü / Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

Sayın rektörden açıklama bekliyoruz

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek'in Karadeniz Gazetesinde yer alan iddialarına Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü'den tepki geldi. Köprülü, yaptığı yazılı açıklama da,  rektör Zeybek'ten, ispat ya da özür beklediklerini söyledi

Köprülü, şunları söyledi:

Geçtiğimiz günlerde Trabzon’da yayın hayatına devam eden Karadeniz Gazetesi’nin köşe yazarlarından Hüseyin Suiçmez, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ile yaptığı söyleşiyi köşesine taşımıştı.
Prof. Dr.Zeybek; Gümüşhane Üniversitesinde yaptığı çalışmaların yanı sıra Feto terör örgütüyle de mücadele ettiklerini ve birçok kişinin işine son verdiklerini ifade ediyor.
Sayın Zeybek’in bu mücadeleyi yaparken; 15 Temmuz’daki duruşuyla her kesimin takdirini kazanan Gümüşhane yerel basını için söyledikleri şok etkisi yarattı.
‘Bazı Feto ayağı yerel gazeteler’ söylemi ile tüm yerel basını zan altında bırakan Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’ten Gümüşhane basını olarak bu iftirayı ispatlamaya, ispatlayamıyorsa özür dilemeye davet ediyoruz. 
“Göreve başlayalı bir seneye yakın bir zaman oldu. Üniversitemiz malum ‘hain Feto kadrolarınca’ adeta işgal edilmişti. Öncelikli olarak Üniversitemizi bu hain Feto kadrolarından temizleyerek 34 tanesinin işine son verdik. 15 Temmuz direnişinin sembolü olan Sayın Cumhurbaşkanımızın güvenine layık olmak için, ‘bazı Feto ayağı yerel gazetelerin’ eskiden olduğu gibi üniversitemizde ‘at oynatamadıkları için’ iftira ve engelleme gayretlerine rağmen, gece gündüz çalışmaktayız.” İfadeleriyle ilimizin tüm basınını zan altında bırakan Sayın Zeybek’in şunları iyi bilmesi gerekir: Gümüşhaneli vatan haini olmaz. Gümüşhaneli hainle aynı safta da olmaz. Gümüşhaneli için vatan, millet ve bayrak her türlü çıkarın önündedir.
Bu söylemlerin bir bilim adamına yakışmadığını ve bir yıl geçmesine rağmen Gümüşhanelileri hiç tanıyamadığını ortaya koyan Sayın Zeybek’ten acilen bir açıklama beklentimizi yineliyoruz.

 

 

sezai köprülü gazeteciler cemiyeti başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde