Advert

Oturduğumuz yerden turizmi geliştiremeyiz, turist getiremeyiz

Kürtün Turizm Çalıştayı'nın ardından

Oturduğumuz yerden turizmi geliştiremeyiz, turist getiremeyiz

Kürtün Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Koca ilk kez düzenlenen Turizm Çalıştayı’nı değerlendirdi.
Çalıştay da uzun süreli bir konuşma yaptığını belirten ve geçmiş yıllarda ilçede yaptıkları bazı çalışmalardan söz eden Koca, ‘Oturduğumuz yerden turizmi geliştiremeyiz, turist getiremeyiz, çaba sarfetmemiz gerekiyoredi.
Koca, şunları söyledi:
‘Bundan sekiz yıl önce TRT’den emekli bir kardeşimizle birlikte Kürtün ilçesinde yaklaşık 30 saat süren çekimler yaptık, dağ taş tabiri caizse ilçeyi gezdik. Buradaki potansiyeli nasıl artıya çevirebilirizi tartıştık. 28 dakika süreki CD hazırladık, 84 yerel ve ulusal TV’de gösterimini sağladık. Beylikdüzü’nde EMİTT Turizm Fuarı’nda stant kiralayarak bu çalışmalarımızı anlatmaya çalıştık. Samsun OMÜ ve bölgemizin çok değerli akademisyenlerini bu konuda uzman isimleri Kürtün’e çağırarak burada turizm adına neler yapılabiliniri masaya yatırdık, çeşitli etkinliklerle kamuoyunun önüne getirdik fakat ne yazık ki, maalesef o günkü sinerjimizi bugüne taşıyamadık, o ekip dağılmak zoruna kaldı’ dedi.
Turizm konusunda konaklama, tanıtım başta olmak üzere kapsamlı, planlı çalışmanın varlığını mutlaka gözönünde bulundurmak gerektiğini de belirten Koca, ‘Ne yapacağız elimizdeki imkânları iyi değerIendireceğiz. Buraya hangi şartlarda turist getirebiliriz, turizmi geliştirebiliriz bu gerçeğin önünü açmalıyız örneğin bir Örümcek Ormanları ne kadar değerlendirebiliyoruz; diyelim ki turist Kürtün’e geldi yatıracağımız yerimiz yedirip içereceğimiz tesisimiz mi var? bu gerçekten hareketle güçlü bir altyapının varlığını öncelikli olarak göz önünde bulundurmamız gerekiyor’ diye konuştu.

 

salim koca kürtün turizm çalıştayı örümcek ormanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan