Advert

Dönen dönsün ben dönmezem davamdan

Polat: Sanat nedir? Sanatçı kimdir? Neye göre değerlendirilir? Bu işin kriteri nedir?

Dönen dönsün ben dönmezem davamdan

Ozan Mahmut Polat, ‘Bütün ömrüm Gümüşhane kültürüne hizmet etmekle geçti, ve de yaşamımın sonuna kadar öyle devam edecek, dönen dönsün ben dönmezem davamdan’ dedi.

Sanat camiasında yaşanan kimi gelişmelere değinen Polat, yaşadıkları tecrübelerin ardından olup bitenler karşısında büyük şaşkınlık yaşamaya devam ettiğini söyledi.

Polat, ‘Ben bu noktaya nasıl geldim? Mahmut Polat’ı, Mahmut Polat yapan değerler nelerdi! Bu gerçeği hiç unutmadım. Birde bakıyorsunuz; Sanat nedir? Sanatçı kimdir? Neye göre değerlendirilir? Bu işin kriteri nedir? Dönüp baktığımda hayretler içerisinde kalıyorum’ diye konuştu.

Yıllardır Gümüşhane kültürüne hizmet ettiğini ve etmeye devam edeceğini belirten Polat, ‘Ortaya koyduğumuz eserlerle çalışmalarımızla Gümüşhane’ye olan sevdamızla bir gün göçüp gittiğimizde Gümüşhane’de bir Mahmut Polat gerçeği vardı denilecektir, bıraktıklarımız daima hayırla yad edilecektir. Bu şeref ve şan bana yeter, bugüne kadar dişimle tırnağımla kazıyarak bu noktaya geldim, böyle devam edeceğim’ diye konuştu.

Usta sanatçı yeni çalışmalar için çok yakında stüdyoda yerini alacağını da sözlerine ekledi.

mahmut polat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
serdar     2017-11-28 sanatcı üretene denir üsdat.sende üreten tek gümüşhanel sanatcısın zaten . ancak kültürü günü kurtarmak gibi algılayanların seçimi elbette emekden yana halkın istegi eser hizmet degil torpilli tüketenlerden yana olacaktır şaşırma .
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi