Advert

"Belgesel Film Geliştirme ve Sunum Atölyesi"

İletişim öğrencileri belgesel sinema filmlerini sundu

Belgesel Sinemacılar Birliği tarafından üniversiteler arası düzenlenen "Belgesel Film Geliştirme ve Sunum Atölyesi" projesinin ikincisi aşaması Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesinde gerçekleştirildi. Etkinlikte, öğrenciler hazırlamış oldukları belgesel sinema filmlerini sundu. 

Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünlü, Belgesel Sinemacılar Birliği Üyeleri Peri Johnson, Bingöl Elmas ve Sibel Tekin'in katılımıyla gerçekleştirilen "Belgesel Film Geliştirme ve Sunum Atölyesi" projesinin ikinci aşamasında öğrencilerin projeleri dinlendi. 
Daha sonra eğitmenler tarafından projelerin nasıl geliştirilebileceği ve ne şekilde proje sunumu yapılacağı anlatıldı. 
Projeler daha detaylı bir şekilde sunuldu 
İkinci gün ise öğrenciler projelerini geliştirerek daha detaylı bir sunum yaptı. Jüri üyeleri arasında Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Sertaç Timur Demir, Yrd. Doç. Dr. Ali Özcan, BSB üyeleri yer aldı. Projelerini son kez sunan öğrencilere eleştiriler ve yorumlar yapıldı.  Öğrencilerin sadece proje konuları değil, sunum esnasında jest, mimik ve sunum yapabilme özellikleri de dikkate alındı.
Eğitimin sonunda plaket takdim edildi 
Belgesel Film Geliştirme ve Sunum Atölyesi projesinin üçüncü aşaması olarak da, ikinci aşamada sunulan projelerden iki tanesinin seçilip 14-15 Aralık 2017 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleşecek eğitime davet edileceği; bu eğitimde yurt içi ve yurt dışından gelen profesyonel kişilerle tanışma ve projelerini geliştirmek için görüşme fırsatı bulacakları belirtildi. Eğitimin sonunda Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Sertaç Timur Demir tarafından Belgesel Sinemacılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ünlü'ye Gümüşhane Üniversitesi İletişim Fakültesi adına plaket takdim edildi. 

 

Haber: Cansu Demir
Fotoğraf: Fatih Göloğlu 

 

Belgesel Film Geliştirme ve Sunum Atölyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan