Kürtün Gümüşhane'nin denize açılan kapısıdır

Vali Okay Memiş Kürtün ilçesini ziyaret etti

Kürtün Gümüşhane'nin denize açılan kapısıdır

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kürtün ilçesinde incelemelerde bulundu.

HERKESE ESŞİT MESAFEDE OLACAKSINIZ
İlçeye yeni atanan Kaymakam Ekrem Çeçen’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulunan Vali Memiş,  ilçenin genel durumu, sorunları, devam eden ve planlama aşamasındaki yatırımları hakkında bilgi aldıktan sonra “Burada birliği tesis edeceksiniz. Herkese eşit mesafede olacaksınız. Birilerinin değil ilçe halkının kaymakamı olacaksınız. Belediye başkanına da encümene de muhtarlara da ve vatandaşlara eşit mesafede olacaksınız” tavsiyelerinde bulundu.

VALİ MEMİŞ HASTANE YOLU KAPALI SPOR SALONU VE SENTETİK FUTBOL SAHASINI İNCELEDİ
Daha sonra hastane yolundaki çalışmalar, kapalı spor salonu ve yeni yapılan sentetik futbol sahasını inceleyen Vali Memiş,  burada tüm protokol üyeleriyle birlikte penaltı vuruşları gerçekleştirdi.

KÜRTÜN GÜMÜŞHANENİN DENİZE AÇILAN KAPISIDIR
Temaslarının ardından gazetecilere değerlendirmelerde bulunan Vali Memiş, amaçlarının Kürtün halkının kamu hizmetlerinden en iyi şekilde faydalandırmak olduğunu belirterek, “Kürtün Gümüşhane'nin denize açılan kapısıdır. Çok ciddi potansiyelleri ihtiva eden, gelecekte ümit beklediğimiz yayla turizmi için keşfedilmemiş bir cennettir Kürtün. Bütün köyleri ve yaylaları ile birlikte adeta görülmemiş bir cennet gibi. Bizim turizm potansiyelimizin en yüksek olduğu ilçelerimizden bir tanesi. Örümcek ormanları, yaylaları. Kürtün, coğrafyası en zor olan ilçemiz. Biz inşallah 2018’in ilk aylarından itibaren bütün yollarımızı asfaltlıyoruz. Bunu başaracağız. Kürtün’lü hemşerilerimiz aynen diğer ilçelerde olduğu gibi hiçbir bölgeye imrenmeyecekler. Bunun sözünü veriyoruz. Sayın vekillerimizle, kaymakamımız, özel idaremiz, belediye başkanımızla inşallah güzel bir performans göstererek bu hizmetleri yerine getireceğiz” dedi.

YAYLALARDA YENİ YAPILAŞMAYA MÜSAADE YOK
Kürtün yaylalarında yapılaşmaya engel olacaklarını ifade eden Vali Memiş, “Yaylalarda yeni yapılaşmaya asla müsaade etmeyeceğiz. Yıkım kararları içinde Ankara'dan gelecek kararları bekliyoruz. Ama yeni yapılaşmaya, temel açmaya müsaade edilmeyecek. Kürtün ve Özkürtün bizim sahile açılış kapımız, adeta vitrinimizdir” ifadelerini kullandı.

KÜRTÜN’DE EN BÜYÜK YATIRIMLARDAN BİRİSİ
Torul-Tirebolu Karayolunu takip edeceklerini, bu yıl proje çalışmalarına başlandığını kaydeden Vali Memiş, “Kürtün ’de en büyük kamu yatırımlarımızdan bir tanesi Torul -Tirebolu karayolu. Bu yolun standardının yükseltilmesi, virajların azaltılması için proje çalışmalarına başlandı. Bu işi takip edeceğiz. Bizim için çok önemli bir güzergâh. Doğu Karadeniz’i Doğu Anadolu’ya bağlayan güzergâh içerisinde zirve geçmeden gidilen tek yol burası. Kürtün ‘de hep 500 - 600 rakımla Torul’a iniyorsunuz. Buranın maliyeti biraz yüksek. İnşallah bu çalışmaları yapıyoruz. Bunu da başardığımız takdirde hakikaten alternatif ulaşımlarla Gümüşhane, bütün ilçelerle çok daha ulaşılabilir, Türkiye ve Dünya’ya daha entegre bir yerleşim yolu olacak ve keşfedilmemiş güzelliklerimiz inşallah keşfedilecek ve 80 milyonun hizmetine buralar açılacak” diye konuştu.

 

TC Gümüşhane Valiliği

vali okay memiş kürtün ziyaret ekrem çeçen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıf neden önemli?
Vakıf neden önemli?
Vakıflar üniversitenin gelişimini daha da destekliyor kolaylaştırıyor
Vakıflar üniversitenin gelişimini daha da destekliyor kolaylaştırıyor