Advert

Bektaşoğlu'ndan Man Adası açıklaması

Bu skandalların peşini bırakmayacağız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır

Bektaşoğlu'ndan Man Adası açıklaması

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Man Adası’na yönelik para trafiğine ilişkin son grup toplantısında dile getirdiği açıklamaların ardından, basın açıklaması yayınladı

Bektaşoğlu, Türkiye gündemini kilitleyen iddialarla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, şunları söyledi:

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı resmi bilgi ve belgelerle, AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu, kardeşi ve en yakınındaki kişilerin, yurtdışında bir ada devletinde kurulan paravan bir şirkete yüklü miktarlarda para transferleri yaptıkları ortaya çıkmıştır.  

Bu aşamada yapılması gereken, aktarılan bu paraların kaynağının, vergilendirilmiş bir kazançla elde edilip edilmediğinin araştırılmasıdır. 

Bu paralar kime aittir, neden Türk bankalarında tutulmayıp vergi kaçıranların, kayıt dışı kazanç elde edenlerin, yasal olmayan faaliyetlerini gizleyen kişi ve kuruluşların, kara para aklayanların kullandığı yöntemle Off-Shore hesabına aktarılmıştır?

2011 yılından sonra da aktarım sürmüş müdür?
Yanıtlanması gereken sorular bunlardır. 

Ancak bu soruları yanıtlayacak olanlar kendilerini savunamamaktadır. Sadece  suçluluk telaşı içinde iftira ve mesnetsiz iddialarda bulunarak, yandaş medyaları aracılığıyla saldırıya geçmişlerdir.    

Hatırlanacağı gibi bir süre önce de Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın oğlunun ve yakınlarının da benzer bir yöntemle para transferi yaptığı ortaya çıkmıştır.

Dolayısıyla ülkemizi yönetenlerin kamuoyunda güvenirlilikleri tartışmalı hale gelmiştir. 
Onların aileleri ve yakınlarıyla birlikte karanlık, şaibeli, kirli ilişkiler ağı içinde ticari emelleri, kişisel menfaatleri için nüfuslarını kullanan kişiler oldukları şeklinde bir algı oluşmuştur. 

Laik, demokratik cumhuriyetin değer ve erdemlerini ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalar, hak, hukuk, adalet ihlalleri, terör, İç ve dış politikada yaşanan gelişmeler, itibar kaybı, ekonomik çalkantılar, gelir dağılımındaki adaletsizlik, yokluk ve yoksulluk oranlarındaki artış, işsizlik, eğitim, sağlık ve diğer alanlarda yaratılan kaos ve kargaşa gibi örneklerle birlikte bu son olay da düşünüldüğünde; AKP iktidarı miadını doldurmuş, meşruiyetini ve ülkemizi yönetme kabiliyetini ve hakimiyetini kaybetmiştir. 

Sayın Erdoğan ve Sayın Binali Yıldırım ve ortakları Devlet Bahçeli artık ülkemize daha fazla zarar vermeden bulundukları makamlardan  istifa ederek Türkiye’nin önünü açmalıdırlar. 

Bu skandalların peşini bırakmayacağız. Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacaktır

bülent yener bektaşoğlu man adası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde