Advert

Yolsuzluğun bulaşmadığı yer mi kaldı?

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun...

Yolsuzluğun bulaşmadığı yer mi kaldı?

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme taşıdığı Man Adasına para transferi ile ilgili tartışmalara katıldı. Prof. Öz, ‘Yolsuzluğun, hırsızlığın bulaşmadığı yer mi   kaldı’? dedi.

Partinin yeni yüzüyle siyaset sahnesine merhaba demesinin ardından çok kısa sürede teşkilatlanarak YSK’dan 2019’da yapılacak  olası yerel ve genel seçime katılma hakkını elde ettiklerini belirten Prof. Öz, seçimlerde ittifakların kaçınılmaz olduğunu kaydetti. Öz, ‘Oyu büyük olsun, küçük olsun her partinin her partiyle hedefine ulaşma adına ittifak etme zorunluluğu kesinlikle kendisini göstermektedir ’dedi.

Öz, Anamuhalefet CHP ve AK Parti arasında büyüyen Man Adasına para transferi tartışmalarına katılırken ‘Yolsuzluk ve hırsızlık sözcükleri ülkede adeta üzülerek ifade etmeliyim ki, sıradan bir sözcük haline gelmiştir. Ortada bir suç var ama zamanlaması da manidar’ dedi.

Yolsuzluk ve hırsızlık meselesini sadece iktidar cephesiyle özdeşleştirmemek gerektiğini belirten Öz, ‘İster iktidar olsun ister muhalefet olsun. Her taraftan çok kötü kokular geliyor’ diye konuştu.

ABD’de devam eden Reza Sarraf davasını da yorumlayan Prof. Öz, ‘Türkiye bir büyük zor süreçten geçiyor. Bu davanın mutlaka ülkemiz üzerinde etkileri olacaktır. Allah korusun bankalarımıza milyon dolarla kesilmesi söz edilen cezaların kesinleştiğini düşünmek bile istemiyoruz bu Türk ekonomisinin iflası anlamına gelir’ dedi.

prof. dr. vecdet öz adalet partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kabuğu bile şifa dolu, ancak…
Kabuğu bile şifa dolu, ancak…
CHP'li Tığlı'dan Bakan Pakdemirliye TMO ve Fiskobirlik sorusu
CHP'li Tığlı'dan Bakan Pakdemirliye TMO ve Fiskobirlik sorusu