Advert

Erzurum Hınıs Başköy Barajı’nda

Baraj ile 205 bin 350 dekar zirai alan suyla buluşacak

Erzurum Hınıs Başköy Barajı’nda

Erzurum Hınıs Başköy Barajı’nda Çalışmalar Bütün Hızıyla Sürüyor…

Baraj ile 205 bin 350 dekar zirai alan suyla buluşacak…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nün Erzurum’da inşa ettiği Hınıs Başköy Barajı’nda çalışmalar bütün hızıyla sürüyor. Barajın tamamlanması ile bölgede 205.350 dekar zirai alan suyla buluşacak.

Barajda Yüzde 75 Fiziki Gerçekleşme Sağlandı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı hayata geçirdiği projelerle Erzurum’da bereketli toprakları suyla buluşturmaya devam ediyor. Bu çerçevede yüzde 75 fiziki gerçekleşmeye ulaşılan Başköy Barajı’nda relökasyon yolu kazısı yapıldı. Baraj gövdesinde kil dolgu, kaya ve kaya ufağı, filtre kum dolgu çalışmaları ise devam ediyor.

Ülke Ekonomisine Yıllık 110 Milyon 835 Bin Lira Katkı

Doğu Anadolu Gelişim Projesi (DAP) kapsamında bulunan Erzurum’da 205.350 dekar araziye su temin edecek baraj ile ülke ekonomisine yıllık 110 milyon 835 bin lira katkı sağlanacak. Ayrıca, 5.500 kişiye de istihdam kapısı açılacak.

Projenin 2019 Yılında Tamamlanması Hedefleniyor

Ülkemizdeki su kaynaklarının etkin yönetimini sağlamak için yatırımlarını sürdürdüklerini vurgulayan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Erzurum’da inşasına devam ettiğimiz Başköy Barajı da bu projelerimizden birisi. Projeyi 2019 yılında tamamlayarak, Erzurumlu çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Projenin tamamlanması ile birlikte bölgede tarıma dayalı sanayi gelişecek, böylece bölge halkının sosyo-ekonomik olarak gelişim göstermesine olanak sağlanacak ve refah düzeyi artacak” değerlendirmesinde bulundu.


.

prof. dr. veysel eroğlu erzurum hınıs başköy barajı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kargomat 7 / 24'e Övgü
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan
Beklenen kanun teklifi İYİ Parti'li Yaşar'dan