Advert

Kürtün'de değişim rüzgarları

Unutulan ilçe ayağa kalkıyor

Kürtün'de değişim rüzgarları

Gümüşhane’nin coğrafi yapısı en zor çetin yerleşim merkezi olan Kürtün’de son dönemde atılan adımlar dikkat çekiyor. Turizm çalıştayı ile başlayan hareketlilik Vali Okay Memiş’in, Kürtün’lü muhtarlarla düzenlediği toplantı ile devam etti. İlçeye yeni atanan Kaymakam Çeçen’e ilçeye dönük talimatları ile yapılmasını istediklerini bildiren Vali Memiş, ilçede yapılan yatırımları da dikkatle inceledi. Hastane, spor salonu, yeni sentetik çim saha bu dönemde öne çıkan yatırımlar olurken, Kürtün şimdi hükümet konağı ve kaymakam lojmanını tamamlamaya hazırlanıyor.

İlçenin turizm potansiyelinin öne çıkarılması için yapılması gerekenleri sık sık vurgulayan Vali Memiş’n en büyük alternatif olarak gördüğü Örümcek Ormanları bu konuda büyük bir önem teşkil ediyor.

İlçeyi Gümüşhane’nin denize acılan kapısı olarak nitelendiren Vali Memiş, Tirebolu Kürtün yolu projesi ile ilgili yapılan çalışmalara da ayrı bir önem verdiklerini ifade etmişti.

İl Genel Meclis Üyesi ve AK Parti Eski İlçe Başkanı Hüseyin Güvendi’de Yeşil   Yol pojesinin mutlaka yaşama geçirilmesi hususunda istekli olduklarını ve ilçenin bu projeden mutlaka yaralanması gerektiğini vurguladı. Güvendi, ‘Son dönemde ilçe merkezli yatırımlardan oldukça memnunuz. Bir hareketlilik var bu konuda turizm öne çıkıyor, yeşil yol projesi ile Kürtün mutlaka buluşturulmalı çevre yaylaları ile bu bölge de hareketlilik sağlanmalıdır’ diye konuştu

 

kürtün tirebolu yolu yeşil yol hüseyin güvendi örümcek ormanları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde