Rektör Prof. Zeybek Gümüşhane basınını unutmadı

İade - i ziyaretler

Rektör Prof. Zeybek Gümüşhane basınını unutmadı
Advert

Rektör Zzeybek'ten Gümüşhane Basınına İade-i Ziyaret

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, beraberinde üniversite yönetimi ile birlikte Gümüşhane basınına bir dizi iade-i ziyarette bulundu.
Rektörlük makamında geçen 9 aylık süre içerisinde kendisine destek veren hayırlı olsun ziyaretlerinde bulunan Gümüşhane basınını unutmayan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Gümüşhane'de bulunan gazetelere bir dizi iade-i ziyaretlere başladı. Ziyaretinin ilkini Gümüşhane Olay gazetesine gerçekleştiren Rektör Zeyek, Eyüphan Özyurt'a da babasının vefatından dolayı taziye dileklerini sundu. 


Gümüşhane basınıyla her türlü projelerde birlikte çalışma arzusunda olduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, gerçekleştirilecek olan projelere hem destek vermek ve hem de destek almak için bu vesileyle basına iade-i ziyaretlerini Gümüşhane Olay gazetesiyle başlatmak istediklerini söyledi. Rektör Prof. Dr. Zeybek, "Ülkenin her köşesinde olduğu gibi Gümüşhane'mizde de basınımız çok değerli hizmetler vermektedir. Gümüşhane Olay gazetemiz de Gümüşhane basınımızın sorumluluk sahibi, asıl işi olan kamuoyunu bilgilendirme noktasında bilgiyi alıp, paylaşan bir basın organımızdır. Bundan sonraki süreçte de Olay gazetesinin başarılı hizmetlerinin artarak devam edeceğine olan inancımız tamdır." açıklamasında bulundu. 


Şehir ve üniversite bütünleşmesi noktasında takdire değer gelişmeler yaşandığını belirten Eyüphan Özyurt, bu süreçte ilk defa üniversiteyi yeniden tanıdıklarını, benimsediklerini ifade etti. Özyurt ayrıca, üniversite ile şehri bütünleştirme gayretlerinden dolayı Rektör Zeybek’e teşekkür etti.
Akabinde Gümüşhane'nin kurulan ilk gazeteleri içerisinde yer alan Kuşakkaya Gazetesi'ni ziyaret eden Rektör, burada gazetenin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni Turan Tuğlu ile görüştü. Gazetenin kuruluş yılları ve tarihi hakkında bilgiler veren Turan Tuğlu, gelinen noktada büyük gelişmelerin yaşandığını ifade etti. Şehir ve üniversite bütünleşmesine de değinen Tuğlu, şehrimizde şehir ve üniversite bütünleşmesi bağlamında 9 aylık süreçte çok önemli yolların aşıldığını, hem Gümüşhane hem de Gümüşhane Üniversitesi için çok önemli gelişmeler olduğunu vurguladı. Bundan dolayı da üniversiteyi ve üniversite yönetimini tebrik ettiğini belirtti.
Ziyaret sırasında  kısa bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise şu noktalara değindi: "Bir mekanı, en iyi orada yaşayanlar bilir. Gümüşhane için mesai harcayan, koşuşturan, yöneticilerimize ve bütün paydaşlara, özellikle de basınımıza buradan çok teşekkür ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi, bir mekanı güzelleştiren insanlardır. Gümüşhanemiz de her şeyin en iyisini hak eden güzel yörelerimizden birisidir. Yaptığımız görevler geçicidir; fakat yapılan işler kalıcıdır. Bundan dolayı elimizden gelenin en iyisini yapıp, bu bayrağı bizden sonrakilere en iyi şekilde teslim etme çabasındayız."

 

prof. dr. halil ibrahim zeybek gümüşhane yerel basın ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Haziran'a moralli gideceğiz
Haziran'a moralli gideceğiz
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aytun Çıray