Advert

Yaşadıklarımızdan öğrendiğimiz bir şey var

Şanlıurfa galibiyeti ne anlama geliyor?

Yaşadıklarımızdan öğrendiğimiz bir şey var

Başkan Kaya Büyükbayraktar’ın bir takım bir kişiye endekslenmemeli sözü ne kadar isabetli bir ifade ise, o takımın formasını hedef için ıslatmanın da ne kadar önemli olduğunu sanırız anlatmaya gerek yoktur.

Şanlıurfa maçı öncesi ‘Size güveniyoruz’ başlığımız öylesine geniş yankı buldu ki, rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek bile Gümüşhanespor’u yalnız bırakmadı. Gümüşhanespordan gelen destek çağrıları haklılığımız ortaya koymuştur.

 

GÜMÜŞHANE’DE HAKİKATEN Bİ ŞEYLER DEĞİŞİYOR MU?

Sık sık vurguladığımız gibi Levent Eriş’in istediği futbolculardan kurulu Tita destekli Gümüşhanesporun yine Levent Eriş’in tuhaf istifası ile hız keseceği sanıldı ama görüldü ki o kriz çabuk aşıldı. Gümüşhanespor’da eskilerden yansıyan hatalardan alınan dersler iyi analiz edilmiş ki, bugünkü zirvenin yerinin gerçekten tesadüf olmadığı da zaten görülmektedir.

 

Öyle görünüyor...

Dün Mehmet İskenderoğlu doğru bir analiz yapmış taş gibi Şanlıurfaspor’u devirmek zor da olsa yenmek kolay değildi; teknik direktör Yıldırım’ı tebrik etmek gerekir. Neden? Hayale kapılmadan ayakları yere basarak, belki istediği oyunu oynatamadı, ne ki istediği sonucu alarak Gümüşhanespor’u son yılların en çok konuşulan kulübü haline getirtti.

 

DEVAM EDELİM

Şanlıurfa maçı öncesi Şanlıuasın toplantısı bize göre bir dönüm noktasıdır. Basınsız bir Gümüşhanespor’un yaşaması mümkün değildir. Bu takım bugün alkışlanıyor ve de takdir ediliyorsa yarın bir gün eleştirilecektir de, buradaki hedef yermek değil yıllardır özlem duyulan PTT 1. Lige çıkmak için yanıp tutuşulan özlemin dışa vurumudur. İyi niytli eleştiriler klavye delikanlılığı değil hepimizin yarın hep birlikte gülmesi adına çok önemli bir ayrıntıdır.

Teknik Direktör Yıldırım’ın çok çabuk takımla kaynaşması da avantajdır, yerindedir, önemlidir.

 

OYUNCU YAPISI DA DİKKAT ÇEKİYOR

Şanlıurfa galibiyeti bir tarafa geçtiğimiz yıl kaybedilen şampiyonluğun bizde hala derin izleri var. Vali, bakan, belediye başkanı tribünde iken cereyan eden olaylar bir tarafa alınan beş maç saha kapatma cezası Gümüşhanespor’un geçen sezon şampiyonluğu kaybetmesinde önemli bir etkendir. Nasıl olursa koskoca devletin bakanı, valisi, tribünde otururken taşkınlık yapan rakip seyirci iken Gümüşhanespor akılalmaz derece de bu ağır yaptırıma maruz kalmıştı ve  gelen cezalar ise anlaşılır değildi, Şanlıurfa maçında sahaya atılan pet şişeleri gördükçe acaba ders almadık mıyı da sonuna ekleyelim. Kaldı ki geçen sezon çok tartışılan para konusunun bu sezon kendisini belli etmediği oyuncu yapısının, öncelikle formayı ıslatarak alınterinin karşılığını almak istiyorum diyen bir karakterde mücadele ettiği de AYRICA ALKIŞLANACAK BİR HAREKETTİR.

 

ÇAĞRILARA OLUMLU YANIT

Rektör Zeybek’in Gümüşhanespor ziyareti Başkan Büyükbayraktar’ın kulüp tek kişiye indirgenmemeli sözü önemlidir. Devasa bir destek gören Gümüşhanespor gerek ekonomik anlamda gerekse futbolun tarihten gelen ayrıcalığını inkâr etmeyelim içerde ve dışarda çok büyük destek görmektedir.

 

GÜMÜŞHANESPOR BİR İLKİ  BAŞARABİLİR

Gümüşhanespor  son yılların en iyi kadrosunu ve atmosferini yakalamıştır. En tepedeki yöneticisinden sokağa kadar büyük destek gördüğüne göre azıcık kulis hareketlerine de önem vermelidir. İkinci yarı çok şey değişeceğine göre sadece devre arasındaki mükemmel hazırlık yeterli olmayacaktır. Biz saha içinde oynuyoruz sanacağız ne ki dediğimiz gibi geçen yıl cereyan eden kimi olumsuz gelişmeler unutulmamalıdır

Sonuç itibarıyla PTT 1. lig hayal değildir. Gümüşhane, Gümüşhanespor’a inanmaktadır. Şehrin bu kulübe her şeye karşın destek vermesi şampiyonluk sözcüğünün altını kalın harflerle çizme adına dikkat çekicidir.

gümüşhanespor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde