Advert

Kelkit’in böyle bir mekana ihtiyacı vardı

Nurettin Özdemir Kültür Evi Vali Memiş’in katılımıyla açıldı

Kelkit’in böyle bir mekana ihtiyacı vardı

Kelkit ilçesinde ‘Vatan’ şiirinin sahibi Nurettin Özdemir adına kültür evi açıldı.
 
Kelkit Belediyesi tarafından Belediye İş hanının 1.katında oluşturulan Kültür Evinin açılışı için tören düzenlendi.
 
Açılışa Vali Okay Memiş, Milletvekili Cihan Pektaş, Kelkit Kaymakamı Naif Yavuz, Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen ve çok sayıda davetli katıldı. Programda Şanlıurfa’dan gelen Türk Halk Müziği sanatçısı Kazım Kiriş ve ekibi, Urfa Sıra Gecelerinden örnek sundu.
 
Etkinlikte konuşan Vali Memiş, kültürel hizmetlerin önemine vurgu yaparak, “İnsanoğlu olarak madde ve manadan oluşuyoruz. Yemek yememiz, su içmemiz, uyumamız ne kadar elzemse ruhumuz için de müziğe, spora, sosyal etkinliklere, ibadete ihtiyacımız var. Bunları da görmezden gelemeyiz” dedi.
 
Belediye Başkanı Yılmaz ise kütüphanenin yanı başında kültürel etkinlikler için yaptıkları kültür evinde devlet büyükleri geldiğinde ağırlanabileceği bir mekan olduğunu söyledi. Kelkitli büyük şair Nurettin Özdemir anısına şiir gecesini de bu salonda yaptıklarını hatırlatan Yılmaz, “O programda tesise Nurettin Özdemir Kültür Evi adının konulması istenmişti. Biz de bugün Nurettin Özdemir’in adına bu mekanı açmış oluyoruz. Kelkit’in böyle bir mekana ihtiyacı vardı. Bizde bunu yaptık. Bundan sonra da belirli zamanlarda Herfene geceleri gibi programlar yapmayı düşünüyoruz” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

nurettin özdemir kültür evi kelkit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi