Advert

Kamu kaynaklarını çarçur etmedik peşkeş çekmedik

Vali Memiş, Zigana Dağında düzenlenen yemekte konuştu

Kamu kaynaklarını çarçur etmedik peşkeş çekmedik

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, İl Özel İdaresi tarafından sezon itibarıyla köy yollarında yapılan 450 kilometrelik rekor asfaltı gerçekleştiren ekiple Zigana Dağı’nda yemekte buluştu.
 
Asfalt ekibindeki yer alan işçiler, mühendisler ve şube müdürleriyle Zigana zirvesinde düzenlenen yemek programında Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’da yer aldı.
Burada konuşan Vali Memiş kamu kaynaklarını çarçur etmediklerini peşkeş çekmediklerini ifade ederken, “1 liraya 5 liralık iş yapıyoruz. Özel idarenin araçlarına gözümüz gibi bakıyoruz. Valiliğe aldığımız aracı sıfır TL’ye mal ettik. Vali bey bu paraları alıyor da lüks araca biniyor zannetmeyin. Bu aracın 650 bin liralık ÖTV ve KDV’sini ödemedik. 280 bin liraya mal ettik, 20 bin lirada proje parası verdik 300 bin lira. Ve o 300 bin lirayı da merkezi idareden aldığımız ödeneğin 1 yıllık neması. Yani özel idareden 5 kuruş çıkmadı. Bu aracı ben alıp götürmeyeceğim. Makam hizmetlerinde kullanılacak. Kamu kaynağını düzgün kullanıyoruz. Kamu kaynağını 81 vilayetten toplanan vergiden harcıyoruz. Türkü, Kürdü, Alevisi, Sünnisi, Sağcısı, Solcusu, ilericisi, gericisi kimlerse herkes vergi veriyor bu memlekette ve o toplanan vergileri harcıyoruz. Dolayısıyla onun sorumluluğu daha büyük” dedi.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

vali memiş zigana dağı il özel idare işçi şube müdürleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşar'dan unutulmaz konser
Yaşar'dan unutulmaz konser
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde
Gidiyorum bütün aşklar yüreğimde