Advert

Gündemden düştü mü?

Tren yolu projesi Zigana ve havalimanı kadar vazgeçilmezimizdir

Gündemden düştü mü?

Sadece Gümüşhane’nin değil, Doğu Karadeniz Bölgesi’nin ilgili tüm şehirlerinden de yakından takip edilen tren yolu projesi unutuldu mu? Bir başka değişle tren yolu projesi gündemden düştü mü?
Yeni Zigana Tüneli ve havalimanı projesi ile son dönemde büyük bir yatırım atağı içerisinde bulunan Gümüşhane, bu konunun da gündemden düşmesini istemiyor.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, tren yolu projesinin şehrin gündeminden düşmediğini ve takip edildiğini söyledi.
Şehrin bu konudaki isteklerine dönük haberlerin, tartışmaların yönlendirmelerin daima sıcak tutulması gerektiğini de savunan Akçay, ‘Yeni Zigana ve Havalimanı projesi kadar tren yolu projesi de Gümüşhane için fevkalade bir önem arzetmektedir’ dedi.

EMPERYALİZM BİZİ RAHAT BIRAKMIYOR
Akçay, Gümüşhane’nin kalkınmasının güçlü Türkiye ile mümkün olacağını ancak emperyalizmsin güçlü Türkiye’nin önüne sürekli engeller çıkartmak istediğini hatırlatarak, ‘Mesela ekonomiyide konuşamıyoruz. Bir başka değişle ilimiz kısa süreler içerisinde büyük yatırımlar aldı. Gümüşhane için herkes bi şeyler yapmaya çaba gösteriyor. En üst yöneticisinden siyasetçisine kadar bu gayreti görüyoruz ne yazık ki önümüze çıkarılmak istenilen engellerle de bir yandan uğraşmak zorunda kalıyoruz işte görüyorsunuz bizi rahat bırakmıyorlar içeride ve dışarıda sürekli güçlü Türkiye’nin önünü kesmeye çalışıyorlar nitekim güçlü ekonomi demek daha fazla yatırım demek, güçlü Türkiye demek daha güçlü Gümüşhane demek elbette tren yolu projesi de tıpkı Zigana gibi havalimanı gibi Gümüşhane’ye gelsin, bizde bu yatırımından istifade edelim’ dedi

TAKDİR EDERSİNİZ Kİ SADECE GÜMÜŞHANE YOK
Türkiye’nin büyüyen ve gelişen bir ülke olduğunu hatırlatan Akçay, ‘Biz tren yolunu projesini bekliyoruz ne ki 81 il ve 80 milyon insanımızı da hatırlatmak isteriz bu tür devasa projeler ha deyince olmuyor pek çok yönden ele alınması gerekiyor, baktığımızda tren yolu projesi çok büyük bir yatırım elbette devlet büyüklerimiz yöneticilerimiz gerek bölge illeri gerekse Gümüşhane adına son derece önem arz eden bu yatırım için en sağlıklı ve doğru kararı vereceklerdir’ dedi.


PEKÜN TÜNELİNİ ZİGANA KADAR ÖNEMSİYORUZ
Gümüşhane’de devam eden projelere değinen Akçay, ilk kazma vurulan Pekün Dağı tünelini de Zigana kadar önemsediklerini kaydetti. Akçay, ‘Bu tünel hizmete girdiğinde Kelkit, Köse ve hatta köyleri ile Gümüşhane arasındaki engeller ortadan kalkacak ulaşım noktasındaki zorluklar aşılacaktır’ diye konuştu.

Akçay, Gümüşhane için bir başka büyük öneme sahip Tirebolu Kürtün yolu projesinin de Gümüşhane için Zigana’dan sonra önemli bir yer teşkil ettiğini sözlerine ekledi.

ismail akçay tren yolu zigana havalimanı pekün dağı tüneli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
Gribe meydan okuyan 10 öneri!
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi
İYİ Parti'den Bakan Turhan'a soru önergesi