Federasyondan çok sert Kudüs tepkisi

Genel Başkan Tahsin Söğüt'ün açıklaması

Federasyondan çok sert Kudüs tepkisi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın İslam dünyasının en kutsal mekanlarından bir tanesi olan Kudüs'ü İsrail'in başşehri olarak açıklamasına tepkiler dinmek bilmiyor. İslam dünyasını ayağa kaldıran bu kararın ardından açıklamalarda peşi sıra geldi.

Gümüşhane Dernekler Federasyonu'da bu karara sert tepki gösterirken Başkan Tahsişn Söğüt imzalı açıklama da şu görüşlere yer verildi:

Küdüs'ün bir yandan gönül coğrafyamıza ölümler yağdırılırken bir yandan da kutsallarımız çiğnenip topraklarımıza el uzatılmaktadır.

Hadsizliğin, saldırganlığın ve hukuksuzluğun geldiği son nokta olarak siyonizmin bu devirdeki kullanışlı piyonu Trump aracılığıyla ilk kıblemiz Kudüs'ümüzü işgalci İsraillilerin Siyonist emelleri doğrultusunda başkent ilan etme cür'etinde bulunmuşlardır.

İlk kıblemiz Mescid - i Aksa'da Hakkın daveti ezan susturulmaya çalışılırken; avluda savunmasız erkek ve kadın kardeşlerimiz Müslümanlar hunharca katledildiğinde sessiz kalan güçlünün haklı olduğu bir Uluslararası Hukuk Sisteminin ve onun ikiyüzlü kullanışlı araçlarını reddediyoruz.

Kudüs müslümanların namusudur ve kırmızı çizgisidir 

 

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu

 

tahsin söğüt kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu bir feryattır
Bu bir feryattır
Dünyada ve Türkiye'de ilk
Dünyada ve Türkiye'de ilk