Advert

Kudüs Filistin'in Başkentidir

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok'un basın açıklaması

Kudüs Filistin'in Başkentidir

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ABD Başkanı Donald Tramp’ın ‘’Kudüs İsrail’in başkentidir’’ sözlerine TBMM’de yapmış olduğu basın açıklaması ile büyük tepki gösterdi.

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ABD Başkanı Donald Tramp’ın ‘’Kudüs İsrail’in başkentidir’’ sözlerine TBMM’de yapmış olduğu basın açıklaması ile büyük tepki gösterdi.

Donald Tramp’ın açıklamasının kabul edilemez olduğunu, Türk Milletin ve İYİ Parti için Filistin meselesinin büyük önem arz ettiğini belirten İsmail Ok, yaşanan gelişmelerde AKP Hükümetinin de sorumluluk taşıdığını belirtti. Eleştirilerini hükümete yönelten İYİ Parti Milletvekili İsmail Ok ‘’AK Parti’nin ikircikli politikaları orta doğuyu kan gölü haline getirmiştir. Büyük orta doğu projesinin eş başkanı olmak demek, büyük İsrail projesinin eş başkanı olmak demektir. Ülkemizin Cumhurbaşkanı bir zamanlar büyük orta doğu projesinin eş başkanıyım diyordu. Yaşanan bu vahim olaylarda AK Parti hükümeti ve Sayın Erdoğan’ın büyük vebali vardır’’ sözleriyle AK Parti’yi eleştirdi.

ERDOĞAN’I ‘’İSRAİL’İN BAŞKENTİ KUDÜS’E HOŞ GELDİNİZ’’ SÖZLERİYLE KARŞILADILAR

TBMM’de yaptığı basın açıklamasında bir çok yazılı ve görsel kullanan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2005 yılında İsrail ziyaretinde dönemin İsrail Başbakanı Şaron tarafından ‘’İsrail’in ve yahudilerin başkenti Kudüs’e hoş geldiniz’’ sözleriyle karşıladığını ve bu karşılamaya Erdoğan’ın o yıllarda hiçbir tepki vermediğini belirtti. Sözlerine ağır eleştiriler ile devam eden Ok ’’o yıllarda büyük orta doğu projesinin eş başkanlığı görevini üstlenen Erdoğan’ın yüzüne karşı şaron tarafından İsrail’in başkentine Kudüs denilmesinden hiç rahatsızlık duymamıştı. Kudüs meselesi AK Parti için her seçim öncesinde can simidi olarak kullanılan bir siyasi malzeme haline getirilmiştir. 2005 yılında İsrail’in başkenti Kudüs sözlerinden memnuniyet duyan Erdoğan, bugün %50+1 için yeniden milli ve manevi değerleri sömürmeyi kendisine görev edinmiştir’’ diyerek Eski İsrail Başbakanı Ariel Şaron ile Recep Tayyip Erdoğan’ın 2005 yılına ait ‘’İsrail başkenti Kudüs’e hoşgeldiniz denilen video görüntülerini yayınladı.

 

İSRAİL’İN BAŞKENTİ KUDÜS OLDUĞUNU BELİRTEN DEVLET ANLAŞMALARINA AKP İMZA ATMIŞTIR

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, AKP Hükümetinin İsrail ile Mavi Marmara davası hakkında yapmış olduğu anlaşmalarda ki bir ayrıntıya dikkat çekti. Yapılan anlaşma da 6 madde ile mutabakata varan Türkiye ve İsrail hükümeti anlaşmanın sonunda ‘’Bu anlaşma Ankara’da ve Kudüs’te 2016 tarihinde imza altına alınmıştır’’ yazmasının İsrail’in başkentinin Kudüs olduğunu AKP hükümetinin imzası altına alındığı bir belge olarak niteledi.  Sözlerine devam eden İsmail Ok’’ bu anlaşma ile AKP Hükümeti Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğunu Amerikan Başkanı Tramp’tan önce kabul ettiğinin bir belgesidir.’’

MAVİ MARMARA HATIRLATMASI

Açıklamasında 2010 yılında yaşanan Mavi Marmara olayını hatırlatan İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Mavi Marmara olayının seçimlerde siyasi malzeme olarak kullanıldına değindi.  Ok  ’’ Her seçim öncesi Mavi Marmara olayı ve Filistin’i  siyasi malzeme yaparak oy devşiren Erdoğan, seçimler bittikten sonra Mavi Marmara mağdurlarını hedef alarak ‘Oraya giderken bana mı sordunuz’ demiştir. Erdoğan kendi iktidarı ve oy kaygılarıyla ülkemizi ve Ortadoğu’yu bu hale getirmiştir.’’ dedi.

 

 

ismail ok iyi parti kudüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kabuğu bile şifa dolu, ancak…
Kabuğu bile şifa dolu, ancak…
CHP'li Tığlı'dan Bakan Pakdemirliye TMO ve Fiskobirlik sorusu
CHP'li Tığlı'dan Bakan Pakdemirliye TMO ve Fiskobirlik sorusu