Advert

PFDK yine boş geçmedi

Gümüşhanespor Başkanı Büyükbayraktar'dan PFDSK Açıklaması

PFDK yine boş geçmedi

Gümüşhanespor’a, Şanlıurfaspor müsabakasında yaşanan olaylar sebebiyle Profesyonel Disiplin Kurulu tarafından ceza verildi.

PFDK, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ayrıca eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İhtar, saha olayları nedeniyle 15.000 TL para ve kulüp personeli Şerafettin Şeremet’e 21 gün hak mahrumiyet cezası verdi.

Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Kaya Büyükbayraktar taraftarların sağduyulu olmasını gerektiğini belirterek, “Unutulmamalıdır ki başka bir Gümüşhanespor yok. Bizler her zaman takımımıza, oyuncularımıza ve teknik ekibimize sahip çıkmalı ve sonsuz destek vermeliğiz. Taraftarlarımız her zaman olduğu gibi Gümüşhanespor’un itici gücüdür ama maalesef istenmeyen olayların yaşanması bizleri derinden üzmüştür. Bu tarz olaylar hiçbir zaman bizi olumlu sonucu görülmediği gibi aksine çok fazla olumsuzlukla karşılaştık. Geçen sezon yaşanılan olaylardan ders çıkarmalığız. Gümüşhanespor taraftarlarının her zaman sakin olup sadece takımını 90 dakika desteklemelidir” dedi.

Başkan Büyükbayraktar, “Geçtiğimiz günlerde Yenişehir Stadyumu’nda Gümüşhane Valisi Sayın Okay Memiş’in antrenmanımızı izledikten sonra Şanlıurfaspor maçında ki olayları hatırlatarak oyuncuların, teknik heyetin ve taraftarların özellikle hakemlere karşı biraz daha sağduyulu olmasını istemesi, saha olaylarına karşı gerekli tüm tedbirlerin artırılacağına vurgu yapması bizi de çok mutlu etti. Sezonun ikinci yarısında çok heyecanlı ve stres dolu müsabakalar olacak. Çünkü Gümüşhanespor’un hedefi şampiyonluk, bu hedefe koşmak kolay değil. Tüm şehir kenetlenip ortak bir paydada buluşmalıdır. Taraftarlarımız sahada mücadele eden oyunculara destelemek, onların itici gücü olmaktır. Saha içinde veya dışında bir yanlışlık varsa, emin olsunlar ki büyüklerimiz bu yanlışlığın düzeltilmesi için gereken adımı atacaktır” dedi.

Ligin ilk yarısının bitimine 2 hafta kaldığını hatırlatan Gümüşhanespor Kulüp Başkanı Kaya Büyükbayraktar ilk yarının son maçında konuk edeceğimiz Altay müsabakası ile taraftarlın her zaman olduğu sadece takımını desteklemesi gerektiğini ve herkesi sağduyuya davet etti. 

 

Sinan Uçar

kaya büyükbayraktar gümüşhanespor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kabuğu bile şifa dolu, ancak…
Kabuğu bile şifa dolu, ancak…
CHP'li Tığlı'dan Bakan Pakdemirliye TMO ve Fiskobirlik sorusu
CHP'li Tığlı'dan Bakan Pakdemirliye TMO ve Fiskobirlik sorusu