Advert

Gümüşhane beyaza büründü

İl genelinde 45 köy yolu ulaşıma kapandı

Gümüşhane beyaza büründü

Gümüşhane’de dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından il genelinde 45 köy yolu ulaşıma kapanırken, il merkezinde kar kalınlığı 16 santimetre olarak ölçüldü.

Gece yarısına kadar süren yağışın ardından gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 2 derece olarak kayıtlara geçerken, Gümüşhane kent merkezine son 24 saatte düşen toplam kar miktarı ise 16 santimetreye ulaştı.

İl Özel İdaresi ekipleri ise sabahın ilk saatlerinden itibaren taşımalı eğitim yapılan köyler ile diyaliz hastalarının bulunduğu köyler öncelikli olarak karla mücadele çalışmalarına başladı. Merkez ilçede 10, Kürtün ilçesinde 15, Şiran ilçesinde 5 ve Torul ilçesinde 15 olmak üzere il genelinde toplam 45 köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanırken, kapalı yolların gün içerisinde yoğun bir çalışmayla tekrar ulaşıma açılması planlanıyor.

Karayolu ağında bulunan Gümüşhane - Trabzon arasındaki Zigana Dağı, Gümüşhane-Şiran arasındaki Tersun dağı, Gümüşhane - Bayburt arasındaki Vauk dağı, Gümüşhane - Kelkit arasındaki Pekün dağı ve Gümüşhane-Yağmurdere arasındaki Kostan dağı geçitlerinde yağış zaman zaman etkili olurken, özellikle Zigana geçidinde ulaşımın gece boyunca güçlükle sağlandığı, çok sayıda aracın yolda kalması nedeniyle trafikte zaman zaman aksamalar meydana geldiği bildirildi..

 

Haber 61

gümüşhane beyaza büründü 45 köy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
En zarif ve çok yönlü organ
En zarif ve çok yönlü organ