Advert

Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi

"Yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz"

Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği mali işbirliği ile finanse edilen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında gerçekleştirilen Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi yaklaşık 9 milyon Avro yatırımla hayata geçiriliyor.
 
Vali Okay Memiş beraberinde Belediye Başkanı Ercan Çimen ve diğer ilgililer ile birlikte Harmancık Köyü’nde inşaat çalışmaları son aşamaya gelen İş Geliştirme Merkezi’ndeki (İŞGEM) çalışmalarını inceleyerek son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Vali Okay Memiş, İŞGEM'in tamamlanmasının ardından hizmet kalitesinin çok yüksek olacağını kaydederek, "Burası önemli bir proje. Bu projeyi ilimize kazandırmada dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan değerli hemşerimiz şuan Başbakan Yardımcısı olan Sayın Fikri Işık beye çok teşekkür ediyorum. Şuan ki bakanımız Sayın Faruk Özlü beye çok teşekkür ediyorum. DOKA'ya, müteahhit firmaya ve tüm çalışanlara ekibine teşekkür ediyorum. Hep birlikte elbirliğiyle burayı ayağa kaldıracağız. Türkiye'nin en lezzetli pestil kömesini üreteceğiz. Türkiye'nin en güzel organik ürünlerini burada üreteceğiz. Çünkü sayın cumhurbaşkanımızın ilimizi ziyaretinden sonra her hafta Külliye'ye buradan organik ürün gönderiyoruz. Demek ki böyle bir potansiyelimiz var. Biz bunu Türkiye'ye tanıtacağız. Bu doğru bir proje yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz" dedi.


 
Vali Memiş ve beraberindekiler daha sonra tesisteki makine ekipmanlarını inceledi.
 
Gümüşhane’nin kalkınması için büyük bir potansiyel barındıran geleneksel ürünlerin seri imalatına geçilmesi ve yeni ihracat pazarlarına odaklanarak yerel KOBİ’lerin rekabet güçlerinin artırılması amacıyla Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Gümüşhane Belediyesi, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası, Gümüşhane İl Özel İdaresi, Gümüşhane Köylere Hizmet Götürme Birliği, Kelkit Belediyesi ve Gümüşhane Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin ortaklığında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından Rekabetçi Sektörler Programına sunulan Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) Projesi ile yöresel ürün üretiminde iş geliştirmek isteyenlere eşit girişim, iş ve gelir olanağı sağlanması hedefleniyor.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

vali okay memiş İŞGEM harmancık köyü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Sahne kapandı
Sahne kapandı