ÇYDD GOP durmak bilmiyor

DAB'ne kitap, giyecek yardımı

ÇYDD GOP durmak bilmiyor

ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi, hizmete başladığı günden bugüne kadar ortaya koyduğu projeleriyle sadece ilçesinde değil, Türkiye çapında da örnek çalışmalar sergilemeye devam ediyor
Şubenin öncülük ettiği "Okumayan Çocuk Kalmasın" kampanyası İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gerekli izinler alınarak ve Gaziosmanpaşa ilçesinde tüm okullara afişler asılarak yapılan duyurularla başlatıldı.
Bu kapsamda Doğu Anadolu Bölgesindeki çocuklara gönderilmek için çok sayıda kitap ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi'ne ulaştırılmaya devam ediyor.
Yine kampanya kapsamında DAB’nde yardıma muhtaç öğrencilere yönelik kırtasiye ve giysi yardımına da destek çığ gibi büyüyor. 
Konuya ilgili açıklamalarda bulunan ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi Başkanı Özge Çamcı şunları söyledi: "Türkan Saylan hocamızın, DAB’da yaşayan, ancak çeşitli nedenlerle eğitim alma hakkından yoksun bırakılan öğrencilerimiz için duyarlılığını biliyoruz. Bu nedenle, bizler de bu konuda üzerimize düşen yükümlülüğü yerine getiriyoruz. Gaziosmanpaşa halkı, doğuda yaşayan kardeşlerinin problemlerine seyirci kalmıyor. Aksine kampanyamıza gösterilen ilgi, çağdaş Türkiye idealimiz doğrultusunda bizleri fazlasıyla mutlu ediyor. Burada toplanan kitapları, kırtasiye ve giysileri en ihtiyaç sahibi yerlere bizzat kendimiz bir gezi düzenleyerek teslim edeceğiz. Böylece oralardaki problemleri de yerinde görmüş ve kardeşlerimizle birlikte yaşamış olacağız." dedi. 
Öte yandan şubenin bir başka çalışması olan Çağdaş Gençlik Geleneksel Anıtkabir buluşması da gerçekleşti. ÇYDD Gaziosmanpaşa Şubesi'nden bu buluşmaya Çağdaş Gençlik üyesi 65 genç ilçe meydanından Ankara’ya hareket etti. 
Ayrıca ÇYDD kurucusu Prof. Dr. Türkan Saylan'ın doğum günü nedeniyle, şubede öğrencilerin eğitim desteği gördüğü sınıflara "Türkan Saylan" ve "Türkel Minibaş" isimleri verildi.

 

ÇYDD GOP özge çamcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBB’DE Eğitim Şöleni
TBB’DE Eğitim Şöleni
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar