Advert

Gümüşhane Ülkü Ocakları'ndan açıklama

Ayhan Kökmen ve bütün öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet dileriz

Gümüşhane Ülkü Ocakları'ndan açıklama

Hayata gözlerini açan her insan yaşar büyür ve ölür. Bütün insanlar aynı zamanda yaşadıkları toplumun birer parçası olurlar.

O toplumda yer edinmek için belli çabalar gösterirler. Eğitim, toplumda yer edinmek için edinilen bilgi beceri ve anlayışın tamamıdır.

Edinilen bilgi beceri ve anlayış ne kadar kaliteli olursa bireyin toplumdaki yeri şüphesiz daha da sağlam olacaktır.

İşte bu yüzdendir ki eğitime gereken önemi gösteren milletler muassır medeniyet seviyesinin her zaman üstünde olmuştur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Cumhuriyetimizin ilk yıllarında ‘en önemli en esaslı mesele eğitimdir’ demiş ve Türk gençliğine muassır medeniyetler seviyesine ulaşmayı miras bırakmıştır.

 

Şüphesiz ki dünya sahnesindeki bütün devletlerin ve milletlerin ulaşmak istedikleri hedeflerde en önemli ‘araç’ gençliktir.

Eğitimin amacı da daha bilgili, daha eğitimli, ayakları yere daha sağlam basan gençlik ekolünü oluşturmaktır. Cennet mekan başbuğumuz Alparslan Türkeş de ‘Türk devletinin yenilmez, zinde hayat gücü, Türk milletinin teminatı ve istikbali gençliktir’ diyerek bu hedeflere ulaşmada gençliğin önemini defaatle vurgulamıştır.

 

Her kutlu davada olduğu gibi bu davanın da emekçileri, cefakârları ve fedakârları vardır. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkmasında, gençliğimizin ayaklarının yere daha sağlam basmasında ve daha bilinçli bireyler yetişmesinde kutsal yükü sırtlayan şüphesiz eğitimcilerimizdir.

Maalesef toplumumuzu saran şiddet sarmalından eğitimcilerimizde nasibini almaktadır. Daha verimli bir eğitim öğretim için maddi gelirleri, yaşam standartları en üst seviyede olması gereken öğretmenlerimiz maddi imkânsızlıklar içerisinde, birçok sosyal haklarından yoksun şekilde bu görevlerini sürdürmektedir.

Bunlar yetmezmiş gibi bir de içimizi yakan, bizi utandıran eğitimcilere şiddet olaylarına şahit olmaktayız. Eğitimciye şiddetin son üzücü vakası olan İzmir Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürünün, fedakârlıklarla eğitmeye çalıştığı iki öğrencisi tarafından katledilmesi bütün Türkiye kamuoyunu olduğu gibi bizi de derinden üzmüştür. Gümüşhane Ülkü Ocakları her zaman olduğu gibi bugün de ülkemizin bu kutsal yükünü taşıyan eğitimcilerinin yanındadır, bundan sonra da dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir.

 

Sözlerime son verirken merhum Ayhan Kökmen ve onun nezdinde hayatını kaybetmiş bütün öğretmenlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diler böyle üzücü olayların bundan sonra tekrarlanmamasını ümit ederim.

 

Kamuoyuna saygılarımızla.

gümüşhane ülkü ocakları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
Dördüncü aday Canlı mı?
Dördüncü aday Canlı mı?