Advert

“Bu kapıya geliyorsa boş çevirmeyeceğiz”

Vali Memiş merkez ilçe mahalle muhtarları ile bir araya geldi

“Bu kapıya geliyorsa boş çevirmeyeceğiz”

Vali Okay Memiş, merkez ilçe mahalle muhtarlarını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimlerinin ardından kabul etti.
 
Valilik Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Ali Arıkan ve Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Gürbüz Demir’le birlikte il merkezi ve ArzularKabaköy beldesi mahalle muhtarlarını ağırlayan  Vali Memiş, devletin kapısına gelen hiçbir vatandaşı geri çevirmeyeceklerini belirterek, “Bu kapı devlet kapısı ve bu kapıya bir şekilde ‘ihtiyacım var’ deyip de geldiyse insanlarımız bu insanlarımızı geri çevirmeyeceğiz. Devlet vatandaşından hele de mağduriyet yaşayan vatandaşından imkânlarını esirgemez. Devleti devlet yapan en önemli özelliklerinden birisi muhtaç olduğunu söylediği vatandaşlarının yanında olmasıdır” dedi.


 
Gümüşhane’de yaşayan vatandaşların zaten her daim devletinin yanında olduğunu ve devlete olan görevlerini yerine getiren vatandaşlar olduğunun altını çizen Vali Memiş, “Bu kapıya geliyorsa boş çevirmeyeceğiz” diyerek özellikle rutin yardımlar haricinde özel projeler yapılmasını istedi.
 
Konuşmasında üniversite öğrencilerine ayrı bir başlık açan Vali Okay Memiş, “Nüfusumuz üniversite öğrencileri sayesinde artacak. Gümüşhane bir üniversite kenti. Üniversite öğrencilerini de kendi nüfusumuzdan göreceğiz. Gümüşhane Üniversitesine gelen öğrencilerimiz çok varlıklı ailelerin çocukları değil. Dolayısıyla vakıftan onlara da yardımcı olmanın çaresine bakacağız” diye konuştu.


 
Gümüşhane’nin Türkiye’nin en yaşanılabilir butik illerinden birisi olma hedefi ve hayali olduğunu dile getiren  Vali Memiş, “İsraf etmeyin ama kısmayın. Biraz merhametli olun. Açın muslukları. Fakire, fukaraya dağıtırken muslukları kısmayın. Kapımıza gelenleri geri çevirmeyelim. Öğrencilere sahip çıkalım” değerlendirmesinde bulundu.

 

TC Gümüşhane Valiliği

 

okay memiş merkez ilçe mahalle muhtarları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
Dördüncü aday Canlı mı?
Dördüncü aday Canlı mı?