Türkiye muz cumhuriyeti değildir

Muhalefetten son KHK'ya tepki üstüne tepki

Türkiye muz cumhuriyeti değildir

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, AK Parti hükümeti tarafından çıkarılan KHK hakkında açıklamalarda bulundu.
Genel Başkan Öz, son KHK’lar için, “Bir vatandaş, terör eylemlerini ve devamı niteliğindeki eylemleri bastırmak için harekete geçerse yargılanmaz” denilmektedir.! şeklindeki yoruma tepki göstererek, ‘Şimdi size soruyorum; Vatandaş hangi yetki ve bilgiyle kimin terörist olduğuna nasıl karar verecek.’?dedi. 

Prof. Dr. Öz, KHK düzenlemelerine ilişki tepkilerini şöyle sürdürdü:
‘Vatandaşa kontrolsüzce hakim, savcı, kolluk kuvveti ve istihbarat görevlisi yetkisi veren bu aymazlık hangi aklın ürünüdür ve neyi amaçlamaktadır.?, Türkiye muz cumhuriyeti midir.? Türkiye Cumhuriyeti anayasal bir devlettir, terör dahil tüm suçlarla mücadele edecek kadrolara sahiptir; bu yetkileri devşirme sebebiniz nedir.?
Vatandaşa sorumsuzca böyle bir yetkiyi vermenin devleti ve kurumlarını yok saymak ve devletin itibarını yok etmek olduğunu, toplumu provake etmek ve bir iç çatışmanın ile kaosun önünü açmak olduğunu bilmiyor musunuz.? Etkililerin yetkisiz, etkisizlerin ise yetkili olduğu böyle bir uygulama ülkenin ancak felaketi olur. Bu yanlıştan derhal dönmek ve işi ehline teslim etmek gerekir’.

prof. dr. vecdet öz adalet partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
36 proje, 12 Danışman öğretmen ve 65 öğrenci
36 proje, 12 Danışman öğretmen ve 65 öğrenci
Gümüşhane İl Temsilcisi Köksal Sevim
Gümüşhane İl Temsilcisi Köksal Sevim