Advert

“Okul Öncesi Araç Gereçleri Sergisi”

Kudüslü çocuklara yardım için oyuncak yaptılar

“Okul Öncesi Araç Gereçleri Sergisi”

Gümüşhane Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, “Eğitimde Araç Gereç Geliştirme” dersinde hazırladıkları oyuncakları, Kudüs'teki çocuklara yardım amaçlı “Okul Öncesi Araç Gereçleri Sergisi”nde sergilediler. 
Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, her yıl ders kapsamında yaptıkları ve çoğunluğu artık malzemelerden yapılan mobil, dolgulu ve eğitici oyuncakları Gümüşhane Üniversitesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü ile birlikte, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Adem Aslan'ın koordinatörlüğünde bu yıl da Kudüs'teki çocuklara yardım amaçlı bir sergide ziyaretçilerin beğenisine sundular. 


27 Aralık'a kadar açık olacak olan serginin açılışını yapan Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, böyle güzel ve anlamlı bir sergi açıp, gelirinin de Filistin'in başkenti Kudüs'te bulunan çocuklara gönderilmesinde emek harcayan, katkı sağlayan başta Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Melih Okcu olmak üzere tüm akademisyenlere ve öğrencilere teşekkür etti. Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, konuşmasında “Gazze'de 2008 yılında yapılan saldırıda hayatını kaybedenlerin dörtte biri, yaralananların ise yüzde 50'si çocuklardı. Dünya'nın her yerinde çocuk olmak güzel olduğu kadar, aynı zamanda da zordur. Filistin'de, Kudüs'te çocuk olmanın bizim bile tahayyül edemediğimiz güçlükleri vardır. Biz sadece bizlere gösterildiği kadarını görüyoruz. Ama oradaki çocuklar bunu hissediyorlar, anne ve babalarını, ailelerini, kardeşlerini kaybediyorlar. İsrail devletinin kuşatması altında kapalı bir açık hava hapishanesi gibi her gün zulüm, her gün haksızlıklar içindeler. Tüm bu zulümlerin bitmesi sadece İslam toprakları için değil, bütün insanlık için önemli. Bizlerin ve tüm insanlığın güçlü bir Türkiye'ye ihtiyacı vardır. Bu nedenle de bizler akademisyenler olarak, daha çok çalışmalı, daha çok üretken olmalı, gençlerimizi daha donanımlı ve vatanperver yetiştirmeliyiz. Bizim üniversiteler olarak toplumumuzu yarınlara hazırlama noktasında çok ayrı bir misyonumuz vardır. Gençlerimizi bu topluma, bu millete faydalı insanlar olarak kazandırmalıyız. Öte yandan çocuklarımızı gelecekte bir arada yaşama arzusunu geliştirmeye çalışmalıyız. Bu nedenle de böylesi anlamlı bir sergiyi açıp, gelirini de Filistin'in Başkenti olan Kudüs'te bulunan çocuklara gönderilecek olması, memnuniyet verici bir durum. Bundan dolayı emeği geçen tüm hocalarımıza tekrar çok teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu. 
Bir süre yapılan sergiyi gezen ve öğrencilerle sohbet eden Rektörümüz Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, buradan beğendiği bir oyuncağı satın alarak, sergide yapılan satışın ilk açılışı da yapmış oldu. Sergi, 27 Aralık'a kadar ziyaretçilere açık kalacak.

 

gümüşhane üniversitesi “Okul Öncesi Araç Gereçleri Sergisi” prof. dr. halil ibrahim zeybek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”