Advert

Derneklerin ocağı GÜYAD

Şimdi turşu ve kartol ile Gümüşhane'yi konuşmanın zamanı

Derneklerin ocağı GÜYAD

Gümüşhane İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği, (GÜYAD) her ayın son haftasına denk gelecek takvim gününde Gümüşhane yöresine özgü geleneksel turşu ve kartol (patates) ikramıyla dernek merkezinde hemşerilerini ağırlıyor.
Sanatçı İbrahim Yılmaz’ın konuk olduğu ikram akşamına özellikle her yıl itibarıyla ikametgâh konusunda gurbetçi hemşerilerinden destek isteyen ve bu sebeple gurbetteki il, köy derneklerini ziyaret eden Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’de katıldı. Belediye Başkanı Çimen’i dernek merkezinde Başkan Tahsin Söğüt ve dernek üyeleri karşıladı. Burada hemşerilerine seslenen Çimen bir kez daha hemşerilerinden destek istedi. Başkan Söğüt'te hemşerilerine seslenerek Belediye Başkanı Ercan Çimen'in çağrısına destek vermeleri gerektiğinin altını çizdi.

Konuk sanatçısı İbrahim Yılmaz kendine özgü yorumuyla programın ilerleyen dakikalarına renk kattı, birbirinden güzel türküleri Gümüşhaneliler için söyledi. Şair Cemalettin Balta kendi şirlerinden bir demet sundu. Gümüşhaneliler bol ikramlı akşamın tadını doyasuya yaşadı

 

GÜYAD ibrahim yılmaz tahsin söğüt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
Dördüncü aday Canlı mı?
Dördüncü aday Canlı mı?