Advert

98. DOKA toplantısı Trabzon'da yapıldı

Vali Sarıfakıoğulları, '17 milyon TL’nin üzerindeki bir rakamı turizm odaklı alt yapı yatırımlarına hazır edeceğiz'

98. DOKA toplantısı Trabzon'da yapıldı

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) 98. Yönetim Kurulu Toplantısı Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında Trabzon’da yapıldı.
 
Toplantıya Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Ordu Valisi  Seddar Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Sayın Şerif Bayraktar, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, Artvin İl Genel Meclis Başkanı Hasan Dilberoğlu, Giresun İl Genel Meclis Başkanı  Abdullah Mürşit Gürel, Rize İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kazancı, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Suat Hacısalihoğlu ve DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman katıldı.
 
Toplantının açılışında konuşan Vali  Sarıfakıoğulları, DOKA olarak yılın son toplantısını yaptıklarını belirterek 17 milyon TL’lik hibe desteğinin turizm odaklı yatırımlara harcanacağını söyledi. Vali Sarıfakıoğulları, “Bugün iki başlıkta açıklayacağımız mali destek programları ile 17 milyon TL’nin üzerindeki bir rakamı turizm odaklı alt yapı yatırımlarına hazır edeceğiz. Bu destek inşallah, özellikle turizm konusunda mukayese üstünlüğüne sahip bölgemizde yeni hamleler yapılmasına ve yeni yatırımların hayata geçmesine vesile olur. Biz de bu mukayeseli üstünlüğümüzü perçinlemiş oluruz. Çünkü başka bölgelerde olmayan çok kıymetli doğal, kültürel zenginlikleri bünyemizde barındırıyoruz. Bunu bizim daha efektif hale getirip turizmden aldığımız paya yansıtmamızda elbette mümkün” dedi.
 
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın 98. Yönetim Kurulu Toplantısı’nda ana gündemin 12 Milyon TL bütçeli “2017 Yılı Tarihi, Doğal ve Kültürel Değerlerin Korunması ve Geliştirilmesi Mali Destek Programı” ile DOKAP işbirliği ve finansmanıyla yürütülecek olan 5 milyon 175 bin TL bütçeli “Yeşil Yol Güzergâhındaki Kültür-Turizm Altyapı Yatırımlarının Desteklenmesi Mali Destek Programı” olduğu vurgulandı. Toplantıda ayrıca ajansın 2017 yılı faaliyetleri değerlendirilerek, 2018 yılı planlaması görüşüldü.

 

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

98. doka toplantısı trabzon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öksürüğü Önlemek İçin 10 Altın Kural
Öksürüğü Önlemek İçin 10 Altın Kural
İktidar milletvekillerini de görmek istiyoruz
İktidar milletvekillerini de görmek istiyoruz