Advert

Türkiye'nin kararlı bir duruşu var

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gümüşhane İl Kongresinde konuştu

Türkiye'nin kararlı bir duruşu var

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gümüşhane İl Kongresinde konuştu

(DP Basın Merkezi – 28 Aralık 2017) Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gümüşhane İl Kongresinde konuştu. “Mesele devlet, millet meselesi olduğunda durduğumuz yer devletimizin yanıdır” diye konuşan Uysal, iktidardan fazla iktidarı savunan partileri de eleştirdi.

 

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Gümüşhane İl Kongremize, Genel Başkan Gültekin Uysal’ın yanı sıra Genel Başkan Yardımcıları Muhammet Kelleci, Ertan Küçükay, Nuri Efe, GİK Üyemiz Ali Akar, YHD Üyesi Cemal Çakır eşlik ettiler.

 

Genel Başkan Uysal, yaptığı konuşmada şunları ifade etti:

 

“Mesele memleket, devlet meselesi ise bizim durduğumuz yer devletimizin yanıdır”

 

“Türkiye’yi reklam arası görenlerin Türkiye’nin büyük geçmişini anlama imkanı yoktur. Sırtımızı büyük geçmişe dayayarak o muhteşem geçmişi kucaklamalıyız. Bugün mesele, memleket meselesi ise, devlet meselesi ise bizim durduğumuz yer bellidir, devletimizin yanıdır. Bugün dini ve milli değerlerimizi bir yana bırakıp, hamasi bir iklim yaratarak ‘Türkiye’nin beka meselesi vardır’ diyerek dün söylediklerini bugün unutan birtakım siyasilerle birlikte yeni bir düzen kurulmaktadır.  Birileri ‘operasyon yapılıyor’ diyerek milletimize telkinlerde bulunmaktadır. Eğer mesele memleketse biz memleketimizi savunuruz ama hiçbir şekilde hırsızları, hainleri savunmayacağımızı da söylemek isterim.

“Türkiye’nin kararlı bir duruşu var”

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni uluslararası mahkemelerde yargılamaya kimsenin hakkı yoktur. Büyük Türkiye’yi bu cendereden hep beraber çıkarmak mecburiyetindeyiz.

Ülkemizle beraber bütün Ortadoğu coğrafyasında istikrarsızlığın, çatışmaların kaynağı haline gelmiş bir Filistin meselesi var.  Birleşik Devletler Başkanı’nın Kudus’ü başkent ilan etme teşebbüsüne girişmesi tesadüf değildir.  Bu noktada Türkiye’nin kararlı bir duruşu var. Dün olduğu gibi bugün de bizler ‘doğruya doğru’ diyoruz. Milletimizin adına, devletimizin adına kararlılık gösteren Cumhurbaşkanına ve hükümete desteğimizi sunuyoruz.  ABD’nin müttefiki olan Türkiye’nin, terörist ilan ettiği PYD’yi müttefik haline getirmesini kabul edemeyiz.

 

“İktidardan daha fazla iktidarı savunan sarı partiler var”

 

Gümüşhane’de esnaflarımızı, STK’larımızı da ziyaret ettik. Küçük esnafımızın büyük sorunlarla karşı karşıya olduğunu gördük. Bizim tüm mücadelemiz hak düzeni adını verdiğimiz vergi adaletsizliğinden başlayarak Türkiye’de demokrasiyi, hukuku yeniden işler hale getirmektir. Bu nedenle diyoruz ki; ‘önce siyaset değişecek, sonra Türkiye değişecek.’ Bizim demokratik dönüşüme ihtiyacımız vardır.  Bugün ortada bütün bu gerçekler dururken, ne olduğunu anlamadığımız bir şekilde birtakım siyasi partilerin fikir değiştirdiğine şahit oluyoruz. Şimdi iktidardan daha fazla iktidarı savunan sarı partiler var.  Meşrutiyet fikrini milletle koparmış siyasi hareketlerin Türkiye’ye vereceği fazla bir şey yoktur.

“Demokrasiye inanan güçlerin ortak bir paydada birleşme mecburiyeti vardır”

 

2019 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri, önemli bir sıçrama hamlesine tekabül edecektir. Hiçbir önyargıya kapılmadan, demokrasiye inanan güçlerin ortak bir paydada birleşme mecburiyeti vardır. Biz kendi mücadelemizi vermeye gayret ediyoruz. Milletimizle hemhal olmaya çalışıyoruz.  Bu mücadeleyi sürdüren tüm dava arkadaşlarıma müteşekkirim. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

“Şerif Akıntürk yeniden il başkanı”

 

Tek aday ve tek liste ile gidilen seçimde mevcut İl Başkanımız Şerif Akıntürk, yeniden Gümüşhane İl Başkanlığına seçilirken, Yönetim Kurulu ise şu üyelerden oluştu:

 

“Adem Öztürk, Yavuz Meral, Ömer Tonyalı, Alparslan Altınok, Feridun Fazıl Hacıalioğlu, Sebahattin Büyükoğlu.”

 

dp.org.tr

gültekin uysal dp gümüşhane il kongresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
En zarif ve çok yönlü organ
En zarif ve çok yönlü organ