Advert

Bektaşoğlu: İşsizlik ve göç en önemli sorunumuz

CHP Milletveili Bektaşoğlu Giresun KK'ni ziyaret etti

Bektaşoğlu: İşsizlik ve göç en önemli sorunumuz

CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Giresun Kent Konseyi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verdi
         
CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu Giresun Kent Konseyi’ni  ziyaret ederek, Başkan Uğur Karaibrahim ve diğer konsey üyelerine TBMM’deki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Giresun’un hizmet beklentileri ve önceliklerini sıralayan Bektaşoğlu, “en önemli sorunumuz, işsizlik ve buna bağlı olarak göçtür” dedi.

 

KARAİBRAHİM: SİYASET ÜSTÜ BİR KURUMUZ…
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaibrahim, ilk kez bir milletvekilini konuk ettiklerini belirterek, “Kent konseyi, ilimizdeki STK’ların birleşerek oluşturduğu yön veren, tavsiyelerde bulunan, gündem oluşturan siyaset üstü bir kurum. Sorunlarımızın çözümünde sizinle ve diğer milletvekillerimizle, kurum ve kuruluşlarımızla birlikte çalışmalar yapmak istiyoruz. Bugün sizi dinleyeceğiz, görüş alışverişinde bulunacağız” dedi. 
Bektaşoğlu ise  “konseyiniz başarılı çalışmalarla ilimizin sorunlarını kamuoyunun gündemine taşıyor. Sizleri hem bu nedenle, hem de demokrasiye denetim gücünüzle yaptığınız katkılar, bizleri yönlendirici çalışmalarınız nedeniyle kutluyorum” ifadesini kullandı. 

BEKTAŞOĞLU: ŞEHİR DEĞİL, KASABA GİBİ OLDUK…
Giresun olarak 15 yıllık AKP iktidarı döneminde verilen oy desteğinin karşılığı olan hizmetleri alamadıklarını belirten CHP Milletvekili “Siyaset yoluyla kalkınan gelişen eğitim, sağlık, ulaşım gibi ana sorunlarını çözen çevre illeri arasında sıkışıp kaldık. Bir şehir değil, kasaba görünümündeyiz. Bu makus talih değildir. Böyle bir talihi reddediyoruz, değiştirmek istiyoruz. Hepimizin ortak dileği bu” değerlendirmesini yaptı.   
Giresun’un sorunlarını TBMM’de önergelerle, verdiği kanun ve araştırma teklifleriyle taşıdığını ve konuşmalarıyla dile getirdiğini söyleyen Bektaşoğlu, 2018 yılında da en başta; işsizlik, buna bağlı olarak göç ve diğer ekonomik, sosyal sorunlarla uğraşacaklarını ifade etti. Bektaşoğlu”  Türkiye’de işsiz nüfusu, çalışan nüfusuna oranla en fazla olan il Giresun. 40 bine yakın kayıtlı işsizimiz var.  Yeni açılan yatırıma, istihdama dönük tek bir devlet, özel sektör kuruluşu yok. Bu sorunu çözmeliyiz” dedi .   

 

HİZMET ÖNCELİKLERİ VE BEKLENTİLERİ SIRALADI
Bektaşoğlu, konuşmasında Eğribel’e sadece tünelin yetmeyeceğini, yüksek standartlı ticaret yolu ile İç Anadolu’ya bağlantılarının da yapılması gerektiğini, limanın işlevsel hale gelmesini, Güney Çevre Yolu’nun yapım ihalesinin gerçekleşmesini, ilin tamamının doğalgaza kavuşturulmasını ve Torul-Tirebolu-Trabzon demiryolu bağlantısının kurulmasını, tıp fakültesinin hastanesinin açılmasını, yaylaların ilin ekonomik gelişmesine, kalkınmamıza katkı sağlayacak politikalarla desteklenmesini, fındığın üretiminden ihracatına kadar geçen süreci kapsayan Milli bir devlet politikasının olmasını ve mamul sanayisinin kurulmasını,istediklerini belirterek, bu öncelikler için mücadele edeceklerini söyledi.  
Konsey toplantısına; Başkan Karaibrahim’le birlikte; genel sekreter Ali Murat Yılmaz, Kadın Meclisi Başkanı Fatma Ertürk, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Arzu Topuz, Adem Bıçakçı (Çevre Kültür ve Sanat Derneği) Sedat Murat Bayrak (Sanat Derneği ,  Mehmet Uzun, (Giresun Kültür Sanat Derneği), Mehmet Güngör (ASKF) ve basın sorumlusu Yusuf Aksu da katıldı. 
Toplantı sonunda Başkan Uğur Karaibrahim ve diğer üyeler Bülent Bektaşoğlu’na çeşitli konularda görüşlerini aktardılar.  

 

bülent yener bektaşoğlu giresun kent konseyi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
“Nurettin Topçu ve Eğitim Felsefesi”
Dördüncü aday Canlı mı?
Dördüncü aday Canlı mı?