Advert

Beste ustası: Esalet Doğan

'Yar Bayram Etsin' ile büyük bir çıkış yakaladı

Beste ustası: Esalet Doğan

‘Yar bayram etsin’ türküsüyle çok iyi bir çıkış yakaladı. Sanat camiasında çok nadir görülen dik duruşun simgelerindendir Esalet Doğan. Daha çok besteleriyle ön plana çıkıyor, albüm yapacağı zamana bu birbirinden güzel bestelerini ön plana çıkartıyor. Gelelim, ‘Yar bayram etsin’ adlı türkünün hikayesine. Bugüne kadar yaptığı en iyi bestelerinden bir tanesi diyebiliriz. Esalet Doğan bu konudaki düşüncelerini şöyle paylaşıyor..’Sözleri bana ait olan bu türkü öylesine tutuldu ki sevgili dostum Cemal Kaya, halen İsviçre’de. Yılbaşında sahne alacağı mekânda onu dinlemeye gelenler hemen ‘Yar Bayram Etsin’ adlı türküyü istemiş. Cemal Kaya kardeşim, zaten okuyacaktım ama gelir gelmez yar bayram etsin’i istiyor denilince şaşırdım demiş. Gerçekten çok mutlu oldum, demek ki bu türkü çok tutulmuş, bu tarz çalışmalara devam edeceğim’
‘Yar Bayram Etsin’ adlı türkünün bir de klibi var; Ne ki maalesef diyelim Esalet Doğan bu konuda yeterince medya desteği bulamamış. Bunun nedenini de sormaya bile gerek yok.. Sanat camiasında dik durarak yürümek isteyenlerin çoğu zaten biliyor.
Esalet Doğan kimdir? diye sorulacak olursa.. Şu ana kadar 60 ila 70 arasında bestesi var. Şiranlı sanatçı Kırklareli’nde yaşıyor. Bu bestelerden bazıları resmi kayıtta. Sanat camiasına kazandırdığı eserlerle tanınıyor. Genç yaşına rağmen bilinen, tanınan çevresinde sevilen bir kimlik’. Sözün kısası sanat camiasında Esalet Doğan gibi isimler çoğalmalı, daha fazla yer bulmalıdır.

 

esalet doğan yar bayram etsin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Sahne kapandı
Sahne kapandı