Advert

Yeni gramaja göre ekmek satışları başladı

1 TL 200 gram

Yeni gramaja göre ekmek satışları başladı

Bakanlık talimatı ile 200 gram’dan başlayarak 10’ar gram artırılmak suretiyle yeniden gramaj düzenlemesine gidilen ekmek satışı İstanbul’da başladı. Gerekçe israfın önlenmesi ancak bakıldığında iyice kendisini gösteren hayat pahalılığında bu ayarlama gizli bir zam haberinin de göstergesi değil mi?
2018 yılı ekonomik verilerinin başaşağı doğru giden gödtergelerine eklenen bu haber ekmeğe yapılan bu ayarlama bir kez daha zam gerçeğini hatırlatırken, ortadireğin yine belini bükecek gibi görüyor.
Merhum Gazeteci Oktay Akbal’ın dediği gibi ‘Önce ekmekler bozuldu’ ifadesine dikkat çekmek isteriz şimdi ise önce ekmeğin küçüldüğüne dikkat çekelim. Elbette ekmek israf edilmesin, elbette israf önlensin. Oysa soru şu dargelirlinin sofrasının baştacı ekmeğin gramajını kısıtlamak israfı önlemek için gerçek bir çaremidir? Yada israfı önlemek amacıyla 1 TL’den satışına devam edilen ekmeğe zam var mı? yok mu? tartışmaları arasındaki yeni gramajı aslında yapılan gizli artışın bir kanıtı değil mi?. Kısacası ortadirek, 1 TL ile aldığı daha fazla gramajlı ekmeği sofrasına götürebilecekken şimdi aynı fiyata daha az gramajlı ekmeği tüketebilecek . Bunun anlamı da ekmeğe yapılan gizli zammın bir başka deyişle güncellemesi…

 

ekmek yeni gramaj istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öksürüğü Önlemek İçin 10 Altın Kural
Öksürüğü Önlemek İçin 10 Altın Kural
İktidar milletvekillerini de görmek istiyoruz
İktidar milletvekillerini de görmek istiyoruz