Advert

Vali Memiş, 'Gümüşhane basınından memnunum'

Vali Memiş, yerel basın kuruluşları temsicilerini dinledi

Vali Memiş, 'Gümüşhane basınından memnunum'

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Merkez ve ilçelerinde yayın hayatını sürdüren gazetelerin İmtiyaz Sahipleri ve Yazı İşleri Müdürleriyle bir toplantı yaparak, yerel basının sorunlarını ve çözüm önerilerini değerlendirdi.
 
Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda 2017 yılını da değerlendiren Vali Memiş; Gümüşhane basınından memnum olduğunu ifade ederek "Kamu hizmetlerinin etkin bir şekilde yerine getirilmesinde yerel basının önemli olduğunu söyleyebilirim" dedi.
 
İstişare kültürüne önem verdiğini ifade eden Vali Memiş "Pozitif anlamda yerel basından faydalandığımı söyleyebilirim. Özellikle beni turizm alanında yönlendirdiğinizi, diğer kamu hizmetleri noktasında yönlendirdiğinizi söyleyebilirim. Her haber hoşumuza gitmeyebilir ama gazetecilerin insanların hoşuna gidecek haber yapmak gibi bir görevi yok. Ama kasıtlı haber yapmamak gerekir. Karalamaya yönelik haber yapmamak gerekir, birilerinin maşası olarak haber yapmamak gerekir. Bunu yaptığınız takdirde hem başarılı olmanız çok zor hem de kalıcı olmanız çok zor. Bu insan hayatının tamamında geçerli olan bir kavramdır" şeklinde konuştu.
 
Vali Memiş toplantının açılış konuşmasını, 'Yerel basına da devlet olarak bizim de destek olmamız gerektiğini düşünüyorum' sözleriyle noktalayarak, gazete sahiplerinin ve çalışanlarının sorunlarını tek tek dinledi.
 
Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Kuşakkaya Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sezai Köprülü, gazetecilerin sorunlarını anlattı. Sadece Gümüşhane değil, Anadolu Basınının tamamının bir dizi sorunları olduğunu ifade eden Köprülü; "Uzun yıllar sonra ilk defa 2017 yılının başlarında ilan santim fiyatlarımız Basın İlan Kurumu Genel Kurulundan geçmesine rağmen bir yıldır bakanlar kurulunda ve hala imzalanmadı. Bu ve bunun gibi soranlar tüm Anadolu basınının sorunu. Gümüşhane yerelinde çözeceğimiz çok büyük bir sorunumuz yok. Anadolu basının sorunlarını da mensubu olduğumuz Federasyon ve Konfederasyon nezdinde ilgili Bakanlarımıza, Başbakanımıza ve Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz" dedi.
 
Toplantı sonrası Vali Memiş Ataç Konağı’nda gazetecilere öğle yemeği verdi.

 

 

Gümüşhane Valiliği

 

vali okay memiş yerel basın
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öksürüğü Önlemek İçin 10 Altın Kural
Öksürüğü Önlemek İçin 10 Altın Kural
İktidar milletvekillerini de görmek istiyoruz
İktidar milletvekillerini de görmek istiyoruz