Advert

'AKP'de 2019 korkusu var'

Beşiktaş Belediye Başkanı Hazinedar'ın görevden alınmasına tepkiler devam ediyor

'AKP'de 2019 korkusu var'

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın İçişleri Bakanlığı’nca görevden alınmasına tepki gösterdi. CHP Milletvekili, tepkisini yayınladığı basın bildirisi ile dile getirdi

Bektaşoğlu, şunları söyledi:
Saray hükümetinin yerel iktidarlarımıza yönelik hukuk dışı saldırıları sürüyor. 
Ataşehir’den sonra bu sefer hedef Beşiktaş oldu.  % 77 oyla seçilen Başkan Murat Hazinedar, hakkında hiçbir yargı kararı, mahkumiyet olmaksızın kendini yargının yerine koyan siyasi iktidarın oluşturduğu suçla ve düzmece bir kararla görevden uzaklaştırıldı. 

“EGEMENLİK HAKKI ORTADAN KALDIRILIYOR” 
Seçmen iradesinin gasp edilmesi anlamına gelen bu kararı kınıyorum. 
Demokrasilerde belediye başkanlarının görevi meclislerinin kararıyla veya idari-adli soruşturmaların sonucuna göre ya da seçilmeyince sona erer.  
Son yaşanan örneklerle siyasi iktidar bu kuralı sona erdirmiştir. 
Seçilmiş başkanları görevden almak, ülkemizde demokrasinin hak, hukuk ve adaletin olmadığının, Cumhuriyetin en önemli kazanımı olan egemenlik hakkının ortadan kaldırılmaya çalışıldığının göstergesidir. 

“AKP’DE 2019 KORKUSU VAR”
Öyle anlaşılıyor ki; Saray ve hükümeti bu kararlarla, TBMM, Bakanlar Kurulu, yargı, idari yapı, medya, güvenlik, eğitim ve demokrasinin diğer kurumları üzerinde kurduğu vesayet yönetimini, şimdi de belediyeler üzerinde oluşturmak istiyor. 
Doğu ve Güneydoğu illerinde kayyumlarla, FETÖ ve yolsuzluk çamuruna saplanmış kendi belediyelerini, başkanlarını istifa ettirip yargıdan kaçırarak değiştirme yoluyla ele geçirdikten sonra, hedefine CHP’li belediyeleri koydu. Seçimle kazanamayacağını anladığı CHP’li belediyelerin başkanlarını önce soruşturmalarla hizmet yapamaz hale getirerek kuşatıp kıskaca alıyor, ardından da görevden alıyor. 
Bu 2019 korkusunun ürünüdür. Ama korkunun AKP’ye hiçbir faydası olmayacaktır. 

“SESSİZ KALMAYACAĞIZ” 
Öyle görülüyor ki bu politikaları sürecek. Ama bizler sessiz kalmayacağız. Halkımızla birlikte belediyelerimize ve kim olursa onların seçtikleri başkanlara sahip çıkacağız. 2019’da halkın iktidarını yerel yönetimlerden başlayarak kuracak, tek adam yönetimine izin vermeyeceğiz.

 

bülent yener bektaşoğlu chp murat hazinedar beşiktaş belediye başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için
Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için
Soğuk hava ve tabi ki ekonomik kriz
Soğuk hava ve tabi ki ekonomik kriz