Advert

UDSAK her yerde

Trabzonlu dağcılar Sarıkamış’a damgasını vurdu

UDSAK her yerde

Sarıkamış şehitlerini anma tırmanışında Allahuekber Dağlarına tırmanan Uzungöl Doğu Sporları Derneği sporcuları -20 derece de zirveye tırmanarak, şehitlerimiz anısına dua okudu, Türk bayrağını zirvedeki anıta çekti.
Trabzon’da faaliyet gösteren Uzungöl Doğu Sporları Derneğinin 20’ye yakın sporcusu Sarıkamış’ta, Sarıkamış şehitlerini anma yürüyüşünde, Allahüekber dağının zirvesine çıktı. Türkiye’den bir çok doğu sporu kulübünün de katılımı iye yapılan tırmanışta. UDSAK adına katılan Trabzonlu dağcılar başarılı bir tırmanış ile zirveye ilk çıkan grup arasında yer aldı. UDSAK Başkanı Aydın Mutlu her yıl bu anlamlı onurlu tırmanışı yaptıklarını belirterek “Bu yılki her zamankinde daha başarılı oldu. Atalarımızı şehitlerimizi andık. Zirvedeki  anıta da Trabzon’un damgasını vurduk, şanlı bayrağımızı da açtık “ dedi.
Herkesi, doğu sporu yapmaya çağıran Mutlu, derneklerinin bütün bir topluma hitap ettiğini belirterek özellikle çocukların doğu sporlarını sevmesi için de özel gayretleri olduğunu belirtti.
Dernek başkanı Aydın Mutlu, Federasyon Başkanı Prof Dr Ersan Başar’dan da Sarıkamış şehitleri anma tırmanış belgesini de aldı.

 

UDSAK sarıkamış aydın mutlu prof. dr. ersan başar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için
Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için
Soğuk hava ve tabi ki ekonomik kriz
Soğuk hava ve tabi ki ekonomik kriz