Advert

200 müracaat toplanıldı

İŞGEM 3. yönetim yönlendirme komitesi toplantısı yapıldı

200 müracaat toplanıldı

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odamızın yoğun çalışmaları ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından Rekabetçi Sektörler Programına sunulan Gümüşhane Geleneksel ve Organik Ürünler İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) 3. Yönetim Yönlendirme Komitesi toplantısı yapıldı.
 

Gümüşhane Ramada otel toplantı salonunda  Maximilian Fodinger’in  moderatörlüğünde   yapılan toplantıda  katılımcılara bilgi veren  İŞGEM  proje  Kilit Uzmanı Dr. Ertan Uzay,  İŞGEM’ de bu zamana kadar gerçekleştirilen faaliyetler  hakkında katılımcılara  ayrıntılı bir sunum yaptı.
 

İŞGEM Proje ofisi  olarak yaptıkları duyurular ve çalışmalar ile Gümüşhane’de   binden  fazla kişiye  ulaştıklarını  ve bu kişilere düzenledikleri tanıtım toplantıları ile  İŞGEM de yer almaları için bilgilendirme yaptıklarını belirten Ertan Uzay,  bu  çalışmalar neticesinde  İŞGEM de yer almak için 200 müracaat topladıklarını söyledi. DOKA ve işbirlikçi kuruluşalar  ile yapılan istişareler sonucunda bu  müracaatlar içerisinden bir eleme yaparak  sayıyı  56 ya düşürdüklerini söyleyen Uzay,  bu  56 girişimciye İŞGEM Projesi kapsamında   belirlenen eğitimleri vermeye başladıklarını ve  eğitimlerinde  tamamlanma  aşamasına geldiğini belirtti.

Proje uzmanı Buğra Barlas ise İŞGEM Kiracılarının Değerlendirme Kriterleri  ve KOSGEB Uyumlu İş Planları üzerine  bilgilendirme yaptığı toplantıda,  son olarak İŞGEM Genel Müdürü Gürbüz Odabaşı tarafından  İŞGEM Mevcut durumu ve yapılabilecek ek çalışmalar  hakkında katılımcılara bilgi aktarıldı.  Toplantı  soru cevap ile  son buldu.

Toplantıya Gümüşhane  Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı  İsmail Akçay, Gümüşhane Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, Tarım İl Müdürü Edip Birşen, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç, DOKA Gümüşhane İl Koordinatörü Serkan Atabaş ile  ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

 

İŞGEM ali arıkan dr. ertan uray ismail akçay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”