Advert

Söğüt'ten federasyonun geleceğine dönük önemli açıklamalar

Mecidiköy'de neler konuşuldu? Teklifler var

Söğüt'ten federasyonun  geleceğine dönük önemli açıklamalar

Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Mecidiyeköy’de il derneklerini dinlemişti. Toplantı çağrısı Genel Başkan Tahsin Söğüt’ten gelmişti.

STK’nın Gümüşhane adına en deneyimli ismi Tahsin Söğüt, toplantıya ilişkin görüşlerini Gündoğumu’na anlattı
 

Toplantı çağrısı sonrası neler konuşuldu?
-‘İl Derneklerini dinledik. Görüş ve önerilere açığız. Herkes federasyonun gelecek günlerine ilişkin görüşlerini açıklama fırsatı buldu. Herkes bizim gibi düşünecek diye bir kural yok, toplantının yapıcı bir havada geçtiğini düşünüyorum’

Federasyonun geleceği adına bu toplantıdan size göre nasıl bir sonuç çıktı?
-‘Bakın bu toplantıda herkesi dinledik dedik, dahası federasyonun bir güç olarak içinin doldurulması gerekir. Başlangıçta bazı yanlışlar yani kuruluş zamanını ifade etmeliyim eksiklikler oldu. Gümüşhane’nin çıtası yükselmelidir. Federasyonun güçlü olması Gümüşhane’nin güçlü olması anlamını taşır’.

Sayın Başkan bu sözlerinizden gelecek günlere dair bir mesaj mı çıkıyor?
-‘Önümüzdeki dönemlerde konfederasyon sözcüğünü daha sık duyabilirsiniz. Yani evet federasyondan bir adım sonrası bir konfederasyondur bize göre kurulmalıdır.’

Federasyon, geri planda mı kalacak?
-‘Hayır, Hayır. Yani bu güç birliğidir. Federasyon bu birlikteliğin güçlü Gümüşhane STK’ları olarak gelinen bir noktadır. Bu gücün madem ki yurt genelinde binlerce Gümüşhaneliden söz ediyoruz birleşmesi lazımdır, konfederasyon bu işin son ayağıdır’.

Teklif var mı efendim?
-‘Elbette, yani konfederasyon sözcüğü sadece bizim önerimiz değildir. İstanbul, İzmit, Ankara gibi şehirlerden de güç birliği yönünde talepler var’!

Bu konuda nasıl bir eylem planı düşünüyorsunuz?
-‘Bizler oraya gideriz, onlar bize gelir. Süreç için biraz erken toparlamamız gereken şeyler var. Zaten bir eylem planı olursa kamuoyu ile paylaşılır’.

Sayın başkan toplantı gündemine ilişkin öne çıkan tek aday tartışması idi. Siz neler söylemek istersiniz?
-‘Federasyonun temsil noktasında her tarafa eşit olması adına madem ki, Gümüşhane ortak noktamız bir öneri sundum. Dedik ki, tek aday olacak başkan iki ismi bu farklı il derneklerinden olacak listesine eklesin ve listesini daha sonra belirlesin bir bakıma her noktadan destek gören bir adım olarak öne sürülmüş bir fikirdi. Bu hamlenin doğruluğuna inanıyorum’!

Başkan Söğüt’ü kızdıran düşünce..
-‘Ömrüm boyunca STK içerisinde bireysel olarak bir tarafa sıçrama taraftarı olarak görünen bir yönümüz olmadı. Bizi bilen bilir. Çeyrek asırdan fazla STK’ların içerisindeyiz. Ben, federasyon ya da bir başka STK oluşumudur aday olacak isimlerin burayı basamak olarak kullanmasına kesinlikle karşıyım. Yani hemşericilik noktasında hangi STK ne olursa olsun üzerine düşeni bizden önceki dönemde olduğu gibi yapar, bundan kimsenin hiçbir şüphesi olmasın’.

Kamuoyuna bir açıklamanız olacak mı?
-‘Toplantının artıları eksileri noktasında bir beyin fırtınası elbette yapacağız. Kendi yönetimimizi toplayacağız. Kongre sürecine ilişkin süreç kendini belli eder. Endişeye mahal bir durum sözkonusu değildir’.

tahsin söğüt GÜDEF konfederasyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için
Bambaşka bir Uğur Mumcu Mahallesi için
Soğuk hava ve tabi ki ekonomik kriz
Soğuk hava ve tabi ki ekonomik kriz