Gelmek için çok daha fazla sebep var

İyi şeyleri de yazmak lazım

Gelmek için çok daha fazla sebep var

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, hemşerilerine seslendi, bir de çağrıda bulundu. Akçay, ‘Eskiden sılayı rahim çağrısı yapıldığında neden gelelim gibi biraz çekimser kalınan bu şehir artık değişiyor, eskiden bazı gerekçelerle hemşerilerimiz haklı da olabilir çekince gösteriyorlardı ancak görülecektir ki, bu şehir değişiyor gelişiyor farkındalık yaratıyor bu şehre gelmek için çok daha fazla sebep var’ dedi.
Köse Salyazı havalimanının 16 ocak tarihli ihale edilmesiyle moral bulan Gümüşhane kamuoyu yapılacak yeni AVM ile yeniden hareketlendi. Şehir adına yaşanan son gelişmeler memnuniyet yaratırken GTSO Başkanı Akçay, önemli açıklamalarda bulundu.
Akçay, Gümüşhane cephesinde yaşanan gelişmeleri şöyle değerlendirdi:
‘Havalimanımızın ihalesi yapıldı ve birkaç gün sonra inşallah sonuçlarını almak istiyoruz. Öte yandan kurulacak yeni AVM’nin heyecanı da şehirde yaşanılıyor. Baktığımızda şehirde bir hareketlilik var ve dikkat çekiyor. İl gıda tarım hayvancılık müdürlüğü binamız yıkılarak belirlenecek bölgede yeniden inşa edilecek, boşalan sahaya modern bir park yapılacak. Gümüşhane demişken Süleymaniye’den söz etmemek olur mu? altyapı adına inanılmaz önemli hizmetler götürüldü, şehrin turizm noktasında dinamosu olacak. Şimdi inşallah sayın valiliğimiz oraya Gümüşhane evleri mimarisi özeliğinde bir restoran inşa edecek öte yandan Gümüşhane Lisesi binası da yenileniyor dahası 2500 kişilik spor salonumuz başlı başına bir devasa yatırımdır. Sema Doğan Parkı’ndaki sinema salonlarımız, diğer aktiviteleri içeren sosyal ortamlar, Gümüşhane ilçelerine bakıldığında Torul’a yapılan cam kafes, Şiran Tomara’daki çevre düzenlemeleri, Limni Gölü çevresindeki düzenlemeler hepsi hepsi yine turizm sektörü adına şehrin sosyalleşmesi adına fevkalade sevindirici gelişmelerdir’.

GÜMÜŞHANEYE GELİN DEMEK İÇİN PEK ÇOK SEBEP OLUŞTU
Akçay, gurbetteki hemşerilerine ise şöyle seslendi:
‘Eskiden geliniz bu şehirde tatilinizi değerlendiriniz dediğimizde belki haklı olarak çekince oluşuyordu ne ki şimdi o şehir bugün bir başka şehir olma yönünde çok değişti eksiklikler tamamlanınca Gümüşhane daha modern bir şehir adına hızla ilerliyor. Hemşerilerimiz hatta bu şehri merak edenlerin buraya gelmesinde çok daha fazla sebep oluştu. Sevgili Gümüşhaneliler bambaşka bir şehir görmek için inanıyorum ki çok daha fazla istekli olacaklar’

HASTANE İÇİN ‘ŞANSSZLIĞIMIZ’! DİYELİM
Akçay, henüz hizmete açılmayan yeni hastane için, ‘Şehir adına şanssızlığımız diyelim diyebileceğimiz şey hastane oldu. Hastane binası ile ilgili bir sorun yok bilindiği üzere yol konusunda bir sıkıntı yaşandı, umarız o konuda kısa sürede çözülerek hastane hizmete açılacaktır’ diye konuştu. 

 

 

ismail akçay gtso gümüşhane torul il gıda tarım hayvancılık müdürlüğü sema doğan parkı limni süleymaniye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Taşbilek KTO'nı ziyaret etti
Vali Taşbilek KTO'nı ziyaret etti
Aziz Kocaoğlu neden karar değiştirdi?
Aziz Kocaoğlu neden karar değiştirdi?