Advert

Afrin harekatı başladı

Meral: Türk hükümeti geç kaldı

Afrin harekatı başladı

Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından sürekli gündemde tutulan Afrin Harekâtı başladı.

Türkiye uluslararası antlaşmalardan doğan haklarını öne sürerek bölgede konuşlu bölücü terör örgütünü yok etmek için bu harekâtın başlatıldığını dünya kamuoyu ile paylaştı.

Kimi kaynaklara göre güç, kimi kaynaklara göre olağan sonuçların beklenildiği harekatı analiz eden Anadolu Aydınlar Ocağı Başkanvekili, Emekli Deniz Albay Hicabi Meral, operasyon için Türk Hükümetinin geç kaldığı kanısını taşıyanlardan.

Meral, bölücü ve diğer terör unsurlarının Suriye tarafı ile müzakere edilerek yok edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

TSK’nin harekâtı başarı ile icra edeceğine inandığnı kaydeden Meral, ‘Neden geç kaldığımızı ifade edersek bölge henüz emperyal güçler tarafından sahiplenilmeden coğrafyanın konumu da göz önünde bulundurularak Suriye ile bir müzakere süreciyle yok edilebilinirdi, şimdi Suriye topraklarında Suriye ile değil, ne yazık ki ABD ve Rusya ile komşusunuz. Bu iki süper güç de bölgedeki terör örgütlerini yasal bir unsur gibi dillendirmektedir buda bizim güvenliğimiz açısından tehlikelidir dahası bu bölgede harekat etmeniz gereken her konuda artık ABD ve Rusya ile muhatap kalmaktadır. O zaman sormak gerekir, neden?’ diye konuştu.

hicabi meral afrin emekli deniz albay anadolu aydınlar ocağı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”