Advert

Bayburt ve Gümüşhane'ye Havalimanı

Son on beş senede hava yolculuğu artık halka kadar inen Türkiye’de yeni havalimanlarının da yapımı hızlanıyor

Bayburt ve Gümüşhane'ye Havalimanı

Son on beş senede hava yolculuğu artık halka kadar inen Türkiye’de yeni havalimanlarının da yapımı hızlanıyor. Buna göre Bayburt ile Gümüşhane’nin uzun süredir beklediği ve istediği havalimanı projesi, 16 Ocak’ta yapılan ihâle ile hayata geçmeye başladı.

Yapılacak olan havalimanı, Gümüşhane’ye ait Köse ilçesindeki Salyazı köyünde yükselecek. Konuya ilişkin hassasiyeti ile ön plana çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu projenin 2019 senesinin sonuna kadar bitirilmesi gerektiğini ifade etmişti. Öte yandan ihâle, yaklaşık olarak üç yüz milyon liralık bedel ile başlayacak. Konuya ilişkin açıklama yapan Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Bayburt ile Gümüşhane havalimanlarının ihâlesinin 16 Ocak 2018 tarihinde yapıldığını ve en kısa sürede de yer tesliminin yapılacağını belirtti. Vali Memiş, Cumhurbaşkanının talimatı ile de projenin çok süratli bir şekilde tamamlanacağını ifade etti. Vali Okay Memiş, havalimanının Gümüşhane kent merkezine bir saatlik mesafede bulunduğunu ve bu mesafenin daha kısaya çekilmesi için de alternatif yol çalışmaları üzerinde durulduğunu belirtti. Vali, havalimanının bulunduğu bölgede üç kilometre uzunluğundaki ve elli metre genişliğindeki pistin yapılacağını, proje dâhilinde de senede iki milyon yolcu kapasitesine ulaşılacağını ifade etti.

 

Ekonomi Haber

Bayburt Gümüşhane Okay Memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Erdinç     2018-02-06 Yirmi yıl kadar önce ayni mevkide kullanılamayan bir hava alanı inşa edilmiş,ne yazık ki teknik hatalarla ölü doğmuş,işe yaramamıştı.Şimdi ki projenin içeriğini ayrıntılı olarak bilemiyoruz.Acaba atıl haldeki hava alanı hava limanına mı dönüştürülecek,yoksa sıfırdan yeni bir yapım mı olacak söz konusu?.
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”