Advert

CHP Milletvekili Bektaşoğlu

Türk Kelimesi Herkese Aittir

CHP Milletvekili Bektaşoğlu

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, bazı kurumların isimlerinden Türk kelimesinin çıkarılmasına sert tepki göstererek, “bu bir kalkışmadır, bir projedir” dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye Barolar Birliği ve Türk Tabipler Birliği’nin isimlerindeki ‘Türk’ kelimesinin Bakanlar Kurulu kararıyla çıkarılabileceğini söylemesinden sonra başlayan tartışma sürüyor. TBMM’de söz alan milletvekilleri de bu konuya değindi. 

“TÜRK ADI HERYERDEN ÇIKARILACAK”
CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ise, genel kurulda yaptığı konuşmada Erdoğan’a tepki göstererek, ‘Türk’ adının kimsenin tekelinde olmadığını söyledi. 
Bektaşoğlu şunları söyledi: “Kurtuluş Savaşı vererek elde ettiğimiz vatan toprağımızı, ülkemizi, ulusumuzun birliğini, varlığımızı ifade eden "cumhuriyet" ve "bayrak"la birlikte yan yana getirerek kullandığımız "Türkiye" adının bazı kurumlardan çıkarılmasının istenmesi bir kalkışmadır, bir projedir. Geçmişte de böyle talepler oldu. Hatta "Türklük herkesi kapsamıyor. Türklük, ayaklarımızın altıdır." diyenler oldu ama Türkiye'nin Cumhurbaşkanının böyle bir talebe destek vermesi hatta önderlik yapması anlaşılır gibi değildir. Bugün, iktidarın beğenmediği demokratik kitle örgütlerinin adlarındaki "Türkiye" adı çıkarılırsa, yarın, bu projeye dönüşecek ve sıra aynı adı taşıyan diğer kuruluşlara da gelecektir”. 
"Türkiye" adı kimsenin tekelinde değildir Şu kullansın, bu kullanmasın demekle olmaz” diyen Bektaşoğlu konuşmasını “önemli olan, o adı onurla, gururla taşımak, başta Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere, o adın taşıdığı değerleri korumaktır. 
Ne mutlu Türk'üm diyene” ifadeleriyle bitirdi.

 

bülent yener bektaşoğlu cumhurbaşkanı erdoğan türk tabiplet birliği türkiye barolar birliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür
Sahne kapandı
Sahne kapandı