Advert

Sol umut olmak zorundadır

CHP'li Canpolat, kurultayın ardından CHP'nin daha güçlü olmak zorunda olduğunu söyledi

Sol umut olmak zorundadır

CHP Kelkit İlçe Başkanı Nevzat Canpolat, kurultayın ardından ‘Sol umut olmak zorundadır’ dedi.

Sözlerine Afrin harekâtına ilişkin açıklamalarıyla başlayan Canpolat, ‘Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, gencecik çocuklarımızı toprağa verdik. Gerekirse bu ülke için hepimiz hiçbir ayırt gözetmeksizin canımızı feda etmeye hazırız’ dedi.

Kurultayın ardından yeni bir umutla ola koyulduklarını belirten Canpolat, sokaktan gelen sesin iktidarın çizdiği tozpembe tabloya yansımadığını söyledi.

Canpolat, şunları söyledi:

‘Bugün Kelkit ilçesinde 370 gram ekmek 1.5 TL olmuşsa, yerli ekmek tabir edilen ekmeğin fiyatı 2.5 TL ise toprağını ekecek Kelkit’li 5 TL’yi aşan mazotu traktörüne dolduramıyorsa bu ayrıntıları iyi incelemek gerekir. Sokağın sesi iktidarın dediği gibi toz pembe hayallerle süslü değil inanınız ki vatandaş başını derdini dinleyecek birisinin göğsüne yaslamak istiyor’ dedi.

Sol politikaların ülke sorunlarına umut olması gerektiğinin altını çizen Canpolat, ‘Bu ülkede sol neden iktidar olamıyoru iyi düşünmek gerek. Biz bir dönem yüzde kırkikiyi bulmuş bir partiyiz. Çare üretmek, iktidara karşı alternatif olduğumuzu göstermek zorundayız. Belki de Kelkit bu umudun başladığı yer olacaktır’. 

nevzat canpolat chp sol kelkit ekmek mazot afrin harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”