Cevap hakkı

Biz değil, onlar konuşuyor

Cevap hakkı
Advert

Üşenmedik, biz de bu eleştirinin yorumun karşılığını aradık.

Okuyucu, mademki ‘Tekke, sen Gümüşhane’nin neresindensin’? başlıklı haberimize böyle takdir buyurmuş doğrusunu bulmakta yine bize yani Gündoğumu’na  düştü.

Tekke Köyü’nü uzun yıllar önce terkeden ama köyünden hiç kopmayan eğitimci kişiliği ile tanınan önemli bir isminden, şehir merkezi ile birleşme tartışmalarına dönük sorularımıza yanıt aradık..

Dinleyelim..

‘Tekke belde iken kaybedilmemeliydi. Kazanma için mücadele edilmeliydi’. 


‘Yapılması gereken beldenin kaybedilmemesi bir heyet oluşturulacak ve bu beldenin köye dönüştürülmemesi için gayret sarfedilecekti’. 


‘Şimdi olan oldu belde köy’e dönüştü oysa sorunlar yine dağ gibi ortada duruyor sanıldığı gibi şehir merkezi ile burası bütünleşirse rant sevdası Tekke’yi de saracaktır’. 

 

‘Elma bahçelerine çoktan veda ettik şimdi bu bölge her türlü yapılaşmaya kucak açacaktır. Tekke Köyü hizmet noktasında tıpkı eskisi gibi geri planda kalacaktır’. 

 

‘İşin acı tarafı bu eski beldenin konumu şuan son anda kurtarılan beldelerin aksine çok daha avantajlı olmasına karşıt ne yazık ki belde statüsünden çıkartılarak köye dönüştürüldü’


‘Bu mesele zaten işin başından beri enteresandır nüfus tartışmaları bir kenara madem ki bu kadar önemli idi kurtarılması noktasında neden yeterince gayret gösterilmedi araştırılması gereken başlıklardan bir tanesidir’. 


‘Uzun yıllar gurbette uzak diyarlarda ikametgah eden vatandaşımız Gümüşhaneli memlekte meselesi için çağrı yapılarak gelip taşında toprağında üstüne düşeni yapıyorsa bizlerde Tekke’de olmasak bile o köyden bağımızı koparmadık. O toprakların evladı olarak söz hakkımızın olduğunu düşünüyoruz’.


‘Son olarak dediğimiz gibi Tekke Köyü’nün sorunları yine bitmiyor evet şimdide yol yapım çalışmaları devam eden beldede yaşanılan trafik kazaları başlıbaşına kimi zaman köylünün yolu trafiğe kapatmasına sebep olacak eylemlere dönüştü’.


‘Başka bir şey anlatmaya gerek var mı? Köyün yapılan yolu sadece söylentiden ibaret çare arayışları içerisinde ortada öylece kalakaldı’.

tekke köyü gümüşhane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Sayın Cumhurbaşkanımız kimsesizlerin kimsesidir
Ünal Yılmaz izdihamı
Ünal Yılmaz izdihamı