Ülkemiz üzerinde gizli planlar yapanlar her zaman gereken cevabı almıştır

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay...

Ülkemiz üzerinde gizli planlar yapanlar her zaman gereken cevabı almıştır

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akçay; şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü kutlayarak Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti üzerinde gizli planlar yapanların her zaman olduğu gibi yine  gerektiği dersi  alacağını söyledi.

Türk milletinin  vatanına milli ve manevi değerlerine, özgürlüğüne olan düşkünlüğünü tüm dünyanın iyi öğrenmesi gerektiğinin altına çizen  Başkan Akçay mesajında;
‘’Osmanlı devletinin çöküş süreci ile birlikte başlayan siyasi ve askeri boşluk ile  işgalci güçler ülkemizin her bir köşesini  ele geçirerek işgal etmeye  başlamış, işgal ettikleri bölgelerde milletimizi de bu  kutsal vatan topraklardan söküp atma gayretiyle  ellerinden  gelen tüm zulmü ve nefreti göstermişlerdir. Bu zulme ve işgal güçlerine dur demek amacıyla   Büyük devlet adamı Mustafa Kemal önderliğinde yakılan Kurtuluş Mücadelesi ateşi milletimizin vatan ve hürriyetine olan düşkünlüğü ile birlikte Anadolu topraklarında  adeta kocaman bir ateş çemberine dönüşmüş, neredeyse yok denilecek kısıtlı imkanlarla   son teknoloji ve silahlarla donatılmış güçlü işgalci ordularını bu ülkenin topraklarından söküp atmışlardır. Şanlı ordumuz ve aziz milletimizin verdiği  bu kutlu mücadele  sonucunda işgal altında olan   şehrimizde 15 Şubat 1918 tarihinde düşman işgalinden kurtarılmıştır.
 Türk milletinin ve neslinin Anadolu’da yaşamasını bir türlü kabullenemeyen dış güçler her zaman ülkemizi parçalamak için  kirli planlar yapmış, çeşitli oyunlar oynamaya da devam etmektedir.  Yıllardır ülkemiz üzerinde ve çevresinde  oynanan oyunlarda bunun en açık göstergesidir. Günümüzde ise bu dış güçler  planları  dahilinde her gün başka bir bölgesinde  bombaların patladığı  ve iç savaşların  sürdüğü  orta doğu coğrafyasına ülkemizi de dahil edilmek    için ellerinden gelen tüm çabayı göstermektedirler. Ancak şanlı ordumuz tarafından başlatılan ‘Zeytin Dalı’ harekatı ile bu şer odakları ve onların uşaklığını yapan örgütler gerekli cevabı en kısa sürede alacak ve hak ettikleri cezayı çekecekleridir. Şanlı ordumuz verdiği her mücadelede olduğu gibi bu kutsal görevde de en kısa sürede  muvaffak olacağına inancımız tamdır. Kimse milletimizin  sabrını zorlamasın. Türk milleti her zaman barıştan ve kardeşlikten yana olmuş vefakar bir millettir. Ancak  vatanına el uzatılmaya kalkışıldığında ise hiç gözünü kırpmadan  vatanı  için canını  vermekten çekinmemiştir. Bunu anlamak istemeyenler şanlı  tarihimizi ve geçmişimizi  bir kez daha okumalıdır.
Sözlerimi tamamlamadan önce  bu vatan toprakları için milletimizin hürriyeti için canını vermekten çekinmeden mücadele ederek şehit  düşmüş tüm neslimize ve şehitlerimize  Allahtan rahmet, gazilerimize de sağlık ve kuvvet dileyerek, şehrimizin düşman işgalinden  kurtuluş günü olan 15 Şubat’ın şehrimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum ‘’şeklinde konuştu.

 

ismail akçay gümüşhanenin düşman işgali 100. yıl
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBB’DE Eğitim Şöleni
TBB’DE Eğitim Şöleni
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar