Türkiyeyi karıştırmak isteyenlerin...

AP Genel Başkanı Prof. Dr. Öz'den çok çarpıcı Afrin açıklaması

Türkiyeyi karıştırmak isteyenlerin...

Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, ‘Neden Afrin’? başlıklı açklamasında gündemin birinci sırasında yer alan TSK’nın Afrin kasabasına dönük operasyonuna ışık tuttu

 

Açıklamalarında operasyona ilişkin önemli bilgiler veren Prof. Dr. Öz, ‘ABD'nin çok önem verdiği, bu nedenlede her türlü maddi imkanı ve bölgesel etnik yapıyı kullanarak yıllardır elinde tuttuğu Halep ilinde bulunan Afrin, Türkiye için de jeopolitik  ve stratejik öneme haiz bir ilçedir’. dedi

 

Prof. Öz, gerekçeyi ise şu şekilde özetledi:

‘Çünkü Afrin'in kuzeyinde Gaziantep, batısında da Hatay vardır ve Türkiye’yi karıştırmak için can atanların ana giriş kapısı bu iki ilimizdir. 15 Temmuz kalkışmasında kilit ilin Hatay olmasının nedeni de budur. 

 

Her ne kadar açılım adı altındaki yanlış politikalar nedeniyle bugüne kadar harekete geçilmemiş olsa da şu anda yapılan bu operasyonla; dış unsurların ülkemiz üzerindeki hain planları akamete uğramış, yıllardır kuzu postuna bürünmüş olan küresel canavarların fink atarak Türkiye’yi karıştırdıkları giriş kapıları artık tamamen kapanmış, emperyalist planlar sükutu hayale uğramış ve uğramaya da devam edecektir. 

 

Millet olarak; yaratılacak her türlü algı ve provokasyona karşı son derece temkinli olmalıyız, bu ulvi görevde sonuna kadar devletin ve ordumuzun yanında yer almalıyız ve cephe gerisinde yapılacak bu hizmetin vatani bir görev olduğunu asla unutulmamalıyız.!

 

Allah devletimize ve ordumuza zeval vermesin..'

prof. dr. vecdet öz adalet partisi afrin gaziantep hatay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBB’DE Eğitim Şöleni
TBB’DE Eğitim Şöleni
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar