Klavyenin başında değil sokağın başında ol

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Çakır, vatandaşlara seslendi

Klavyenin başında değil sokağın başında ol

Çocuklara yönelik cinsel taciz ve aynı zamanda şiddetin önüne geçebilmek ve bu konuda öncü olabilme adına sokağa çıkmaya hazırlanan CHP Gümüşhane İl Kadın Kolları çağrıda bulunarak, vatandaşların bu konuda tepkisinin de daha yüksek sesle ortaya çıkması gerektiği ifade edildi.
Ankara’da yapılan kadın kolları kurultayının ardından Gümüşhane’ye dönen İl Kadın Kolları Başkanı Belgin Tungul Çakır, ‘Bu konuda sadece klavye başında birkaç kahramanlık sözcüğü ile olayı geçiştirmek yada tepki göstermiş gibi yapmak niyetinde olanlara sesleniyoruz ki klavyenin başında değil; sokağın başında olunuz’ diye konuştu.
CHP İl Kadın Kolları olarak Gümüşhane’de ses getirecek bir eyleme imza atmaya hazırlandıklarını kaydeden Çakır, ‘Buradan tüm yetkililere sesleniyoruz, bu konu yani çocuklarımıza yönelik bu çirkin eylemler birkaç sözcükle geçiştirilemez. Çocuklara şiddet ve cinsel saldırı bu toplumun nerelere doğru sürüklendiğini açık bir göstergesidir. Neler oluyor bu insanlığa? Neler oluyor bu topluma? Biz çocuklarımızı okula, sokağa, parka, caddeye nasıl bırakacağız? Özgür bildiğimiz bu ülkede nasıl huzurlu, rahat ve barış ortamında büyüteceğiz. Bu akılalmaz gidişata bir dur dememiz gerekir’ ifadelerini kullandı.

 

belgin tungul çakır chp çocuk cinsel taciz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TBB’DE Eğitim Şöleni
TBB’DE Eğitim Şöleni
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar