Advert

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ

“Bu Çığlığa Artık Kulak Tıkamayın”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ

Çocuklara yönelik artan cinsel saldırılara İYİ Parti cephesinden bir açıklama geldi


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ, yaptığı açıklama da; 'Çocuklara yönelik cinsel saldırılar ne korkunçtur ki “münferit” olmaktan çıkmıştır.AKP iktidarının başlangıcı olan 2002’den bu yana bu saldırılar %434 oranında artmıştır. Sadece 2017’de 387 çocuğumuz cinsel istismara uğramıştır. 2018 Ocak  ve Şubat aylarındaki çocuğa ve hatta bebeğe yönelik cinsel şiddet vakaları telaffuz edilmeyecek kadar çoktur. Faillere uygulanan ölçüsüz cezasızlık, iyi hal indirimi, erken salıvermeler veya takipsizlik kararları kamuoyu vicdanını zedelemekte ve haklı birkitlesel öfkeye yol açmaktadır’. Dedi.

Özdağ, şunları söyledi:
‘Bu kan dondurucu konuyla ilgili muhalefet tarafından verilmiş olan önergeler, kanun teklifleri, soruşturma istekleri AKP milletvekillerinin oyları ile çoğu kez reddedilmiş yada örneğin 2016’da verilen bir önergehala komisyonlarda bekletilmektedir. 19/02/2018 günü yaptığı açıklamada Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, çocukların korunması konusunun Bakanlar Kurulu’nda “detaylı şekilde görüşüldüğünü” belirtmiş, “6 Bakandan oluşan” bir komisyon kurulacağını ifade etmiştir. 

Kurulan komisyonlar, sonuçsuz kalan soruşturmalar ve kapanan dosyalar konusunda, AKP’nin sicili hepimizin malumudur! 15 Temmuz FETÖ’cü darbesini araştıran komisyonun faaliyetleri bile durdurulmuştur. AKP hükümeti artık “milletin gazını almaya yönelik”, göstermelik komisyonlar kurmaktan öteye gitmeli, işletilmeyen TBMM ise ivedilikle inisiyatif alarak gerekli düzenleme ve takipleri yapmalıdır.

Çocuğun cinsel istismarı çocuk haklarının en ağır ihlalidir.Çocuğun cinsel dokunulmazlığına karşı işlenen suçlar, mevcut siyasi gündem ne olursa olsun, öncelikle ele alınması elzem olanve HEMEN, ŞİMDİ çözülmesi beklenenbir sorundur. Ötelenen, ertelenen, sumen altı edilen her vakada Hak önünde ve Halk nezdinde sorumlu olursunuz'.

 

prof. dr. ümit özdağ İYİ Parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firmalar yok olup gidiyor!
Firmalar yok olup gidiyor!
“Beni Ödülle Cezalandırma”
“Beni Ödülle Cezalandırma”